Koty nas kochają

Koty nas kochają – Czy koty nas kochają? Pozornie małe rzeczy są w oczach mruczka wielkie. Sprawdź, za co pokochał cię twój kociak!

Każdy opiekun kotów wie, że koty mają niezwykłą osobowość i zupełnie inaczej od psów się z nami komunikują. Ale, co czują naprawdę te cudowne zwierzęta. Czy koty nas kochają?

 

 

 

Koty nas kochają

 

 

 

 

Koty nas kochają

4 powody, dla których koty nas kochają

Pozornie małe rzeczy są w oczach mruczka wielkie. Sprawdź, za co pokochał cię twój kociak!

 

Koty nas kochają – w to nikt nie powinien wątpić. Każdy koci opiekun choć raz na jakiś czas odczuwa jakiś afekt, który żywi do niego mruczek. Z pozoru obojętne i uważane przez niektórych za nieczułe zwierzaki są tak naprawdę bardzo uczuciowe. Tylko właściwie czemu? Może dlatego, że…

 

1. Zapewniasz im rozrywkę

Zapewnienie kotu odpowiedniej dozy rozrywki może wydawać się zasługą bardzo niewielką, niemal nieistotną. A jednak jest wprost przeciwnie! Koty – mimo że udomowione – dalej pozostają łowcami. Zabawa to dla nich okazja do zaspokojenia naturalnych instynktów i wyładowania emocji. Z całą pewnością koty nas kochają za to, że dostarczamy im zarówno zabawek, jak i samej zabawy. Bawiąc się z nimi, pozwalamy im być kotami i zachować młodzieńczy wigor na dłużej.

 

2. Poisz je i karmisz

Naprawdę? Czy za to koty nas kochają? Nie uważają, że miski w naszych domach po prostu im się należą? Cóż, niekoniecznie. Udomowione koty przywiązują się do człowieka na podstawowym poziomie swojego życia. To on staje się ich opiekunem i zapewnia odpowiedni pokarm. A jak wszyscy doskonale wiemy, dbałość o dobre samopoczucie mruczków to priorytet każdego kociarza. Nie tylko więc karmimy je i poimy. Robimy dużo więcej – wynajdujemy nowe, coraz lepsze karmy, karmniki, miseczki-łamigłówki czy fontanny do picia wody. Dokładamy wszelkich starań, by koty mogły być przy nas w najwyższym stopniu sobą. One na pewno to doceniają.

 

3. Dbasz o ich zdrowie

Czy wiesz, że od lat 80. XX wieku średnia długość życia kota domowego wydłużyła się z około siedmiu do około piętnastu lat?! To znaczy, że dzisiejsze mruczki żyją niemal o połowę dłużej niż przed czterdziestoma laty. Oczywiście są to dane statystyczne i nie można przyrównywać ich do wszystkich znanych nam kotów. Warto jednak zakodować sobie tę wzrostową tendencję i zastanowić się, z czego ona wynika. Jest to oczywiście efekt bardziej świadomej i lepiej zorganizowanej opieki zdrowotnej, którą roztaczamy nad kotami. Mruczki są częściej kontrolowane przez weterynarzy, a gdy potrzeba im pomocy, staramy się znaleźć specjalistów w dziedzinie, w której pomocy potrzebuje kociak. To wszystko wpływa na polepszenie jakości życia kotów, za co te z pewnością mogą ludziom podziękować.

 

4. Towarzyszysz im

Chyba każdy opiekun kota zaprzeczy temu, że te zwierzęta nie są towarzyskie i stronią od ludzi. Oczywiście, co kot, to charakter, ale trzeba przyznać, że słynna kocia samotność to w dużej mierze krzywdzący mit. Mruczki kochają przebywać ze swoimi opiekunami – oddawać się pieszczotom i zabawie. Jak każda przywiązująca się istota, odczuwają zadowolenie, gdy w pobliżu jest ktoś bliski. Taka niepozorna rzecz jak nasza obecność naprawdę może wzbudzić miłość kota. Skoro już wiesz, że pozornie małe rzeczy są w oczach mruczka wielkie, leć i okaż mu jeszcze więcej swojej miłości, by ten mógł odpłacić ci się z nawiązką!

 

Julia Dzierżak

 

https://www.koty.pl/artykuly/zycie-z-kotem/4-powody-dla-ktorych-?fbclid=IwAR3PIbXV9p2e9qzu-RzFJ4534M-wJwuM5diUckw0WOBzL73zGHue57vkhLw


#kot #koty