Kotlety mielone po turecku

Kotlety mielone po turecku – czyli, jak w niezwykle prosty sposób przekonać tradycjonalistów niechętnych do eksperymentów, żeby spróbować nowej kuchni.

Prosty i szybki sposób, żeby podać stare danie w nowy sposób; Kotlety mielone a’ la kebab z Turcji.

Tekst czytelny na komórce:
https://www.facebook.com/grzegorz.kempinsky/posts/10219446318443075

Kotlety mielone po turecku
flashmul

Kotlety mielone po turecku

Kotlety mielone dla 4 osób

200 g kaszy bulgur

1 cebula

1 puszka pomidorów

2 ząbki czosnku

Pęczek zielonej pietruszki

sól i pieprz

  1. Zrób kotlety mielone według własnego ulubionego przepisu.
  2. Ugotuj bulgur (20 minut) w lekko osolonej wodzie.
  3. Pokrój cebulę w kostkę i zeszklij wraz z przeciśniętym przez praskę czosnkiem i drobno pokrojoną pietruszką wraz z łodyżkami na oleju.
  4. Dodaj puszkę pokrojonych pomidorów w zalewie i poduś do miękkości cebuli.
  5. Dodaj do wszystkiego odcedzony bulgur, i wymieszaj.
  6. Podaj z mielonymi.

Gotowe.

Najlepiej to danie moim zdaniem smakuje z kilkoma kroplami tabasco i marynowanymi papryczkami chili, ale jeśli nie lubicie na ostro, możecie nie dodawać, żadnych pikantnych dodatków.

SMACZNEGO!

Cały urok tego dania polega na tym, że nie musicie kombinować, jak zrobić kabab, albo kofty, ale podajecie klasyczne mielone, które wraz z bulgurem zyskują orientalny akcent.

Bulgur

Bulgur (tur. bulgurarab. ‏برغل‎, burghul) – rodzaj kaszy z ziaren pszenicy, najczęściej pszenicy twardej, sporządzony z gotowanych i następnie wysuszonych ziaren zboża, często używany w kuchni tureckiej i bliskowschodniej. Z powodzeniem może zastępować kuskus lub ryż. Przez namoczenie w mleku i pokrycie mąką uzyskuje się z niego tradycyjny turecki kuskus.

Bulgur występuje w trzech odmianach: drobnoziarnistej, średnioziarnistej i gruboziarnistej. Drobnoziarnisty bulgur wykorzystuje się zazwyczaj w sałatkachzupach i warzywach faszerowanych, a średni i gruboziarnisty stanowi bazę dla pilawów.

Historia

Odniesienia biblijne wskazują, że około 2000 lat p.n.e. był wytwarzany przez starożytnych HetytówBabilończyków i Hebrajczyków oraz cywilizacje izraelskieegipskierzymskiearabskie około lat 1000 p.n.e.

W składzie posiada bioaktywne antyoksydanty pozytywnie wpływające na zdrowie np.: kwas galusowy wykazujący zdolność blokowania związków rakotwórczych oraz posiadający właściwości farmakologiczne: ściągające, antyseptyczne i przeciwpotne.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bulgur


#KotletyMielone