Koronasceptycy i propolitycy

Koronasceptycy i propolitycy – Jerzy Handzlik, jak nikt inny, potrafi w kilku dowcipnych i dobitnych słowach zawrzeć całą esencję zjawiska, jakim by nie było.

Dziś na warsztacie Jerzego, bardzo słusznie, lądują koronasceptycy i propolitycy!

 

Tekst czytelny na komórce:
https://www.facebook.com/grzegorz.kempinsky/posts/10220773099891782

 

 

 

Koronasceptycy i propolitycy

 

 

 

 

Koronasceptycy i propolitycy

 

Niezależnie w kogo wierzysz,

Czy w lekarzy, w polityków,

Wirus bierze jednakowo

I wierzących, i sceptyków.

 

Jerzy Handzlik

 

 

 

 

Jerzy Handzlik

Ur. 1958 r. w Bielsku-Białej. Polonista z wykształcenia (ukończył Uniwersytet Śląski), nauczyciel języka polskiego oraz esperanto, poeta, autor aforyzmów, piosenek i dramatów, a także radiowiec oraz wydawca. Handzlik wykorzystuje język esperanto m. in. wystawiając autorskie spektakle w tym języku w Polsce i na świecie.

 

Jerzy HandzlikZ teatrem związał się w latach 70. W latach 80. przetłumaczył na język esperanto i współreżyserował następujące spektakle: Jorinda i Jorindel dla Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej, O Zwyrtale Muzykancie dla Teatru Lalkowego Rabcio w Rabce (reżyseria językowa), Dom na granicy S. Mrożka dla Teatru Dramatycznego w Białymstoku, Fasada dla Białostockiego Teatru Lalek w Białymstoku.

 

Ukończył kurs pisania w Collegium Civitas. Na zlecenie miasta Białystok napisał w języku esperanto monodram Ludoviko-Lazaro (reż. Jakub Abrahamowicz), który grany był w dziewiętnastu krajach. Od kilku lat jest jurorem Złotych Masek woj. śląskiego. Na stałe współpracuje z radiem Bielsko i prowadzi oficynę wydawniczą.

 

Strona gdzie można kupić fraszki Jerzego Handzlika:

 

https://ksiegarniaklimczok.pl/ksiazka/Handzlik-Jerzy/Platki-i-kolce,klimcIT13EHW1

 

 

Koronawirus

Jakie objawy są charakterystyczne dla koronawirusa? Osoby zakażone koronawirusem zwykle mają:

 

  • wysoką gorączkę,
  • kaszel,
  • duszności,
  • utratę węchu lub smaku.
  • Rzadziej pojawiają się takie objawy, jak bóle mięśni i głowy, biegunka, wysypka.

 

Upewnij się, czy twoje objawy są charakterystyczne dla koronawirusa.

 

Wykonaj test oceny ryzyka online.

 

Jeśli Twoje objawy są typowe dla zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, skontaktuj się z Twoim lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej za pośrednictwem teleporady. Lekarz może zlecić Ci test na koronawirusa.

 

Jeśli lekarz wybrany przez Ciebie jako lekarz pierwszego kontaktu akurat nie dyżuruje, Twoja przychodnia skieruję Cię do lekarza dyżurnego, który go w tym momencie zastępuje i ma prawo wystawić zlecenie na wykonanie testu.

 

Skorzystaj z wyszukiwarki poradni podstawowej opieki zdrowotnej: https://kempinsky.pl/zip.nfz.gov.pl/GSL/GSL/POZ

 

Zlecenie wykonania testu na koronawirusa może wystawić Ci lekarz dyżurujący w ramach nocnej lub świątecznej opieki zdrowotnej. Musisz poczekać do chwili, gdy Twoja przychodnia zostanie otwarta. Jeśli się bardzo źle czujesz, dzwoń na 112 – koniecznie powiedz, że prawdopodobnie masz COVID-19.

 

https://www.gov.pl/web/koronawirus/pytania-i-odpowiedzi


#koronawirus