Koniecznie bądź osłem!

Koniecznie bądź osłem! – Nie poddawaj się przeciwnościom, które funduje ci życie! Każdą porażkę można przemienić w sukces!

Uwielbiam osiołki. To mądre, wytrwałe i niezwykle dobre zwierzęta o bardzo wysokim poziomie integralności. Niestety zbyt często są bardzo źle taktowane przez ludzi, co potwierdza poniższa przypowieść. Ale jak widać ma ona jeszcze jeden morał. Dlatego, koniecznie bądź osłem!

 

 

 

Koniecznie bądź osłem!

 

 

 

Koniecznie bądź osłem!

Przypowieść o wytrwałości

„Pewnego dnia osioł farmera wpadł do głębokiej studni. Zwierzę zawodziło przeraźliwie przez godziny, podczas gdy farmer zastanawiał się co z nim zrobić. W końcu się poddał i zdecydował, że zwierzę jest już stare, a studnie i tak zamierzał zasypać, więc nie opłaca mu się ratować osła.

 

Zaprosił swoich sąsiadów, by mu w tym pomogli. Wszyscy chwycili za łopaty i zaczęli zrzucać ziemię do studni. Na początku, kiedy osioł zorientował się, co robią, zawył jeszcze przeraźliwiej. Po chwili jednak, ku zaskoczeniu wszystkich, uspokoił się.

 

Kilka łopat później, farmer zajrzał do studni. Był zdumiony swoim odkryciem. Za każdym razem gdy ziemia lądowała na plecach osła, on robił coś nieprawdopodobnego. Zrzucał ją z siebie i stawał na niej. W czasie, gdy sąsiedzi farmera zrzucali ziemię, osioł ciągle ją zrzucał i wchodził coraz wyżej. Po niedługim czasie, ku zaskoczeniu wszystkich, osioł przekroczył krawędź studni i z radością z niej wybiegł.

 

Morał: Życie będzie zrzucało ci na plecy najróżniejsze ciężary i przeciwności. Cała sztuka wydostania się z głębokiej studni polega na tym, by nauczyć się je z siebie zrzucać i stawać na nich. Każdą z napotkanych przeciwności, możemy widzieć albo jako przeszkodę, albo jako coś, co przygotowuje nas do kolejnych wyzwań i pozwala wchodzić coraz wyżej. Jeśli się nie poddamy, możemy dzięki temu wydostać się z najgłębszych studni”.

 

Znalezione w sieci.

https://dobrewiadomosci.net.pl/46342-przypowiesc-o-wytrwalosci/

 

 

Osioł

Osioł – ssak z rodziny koniowatych. Charakteryzuje się dużą głową, długimi uszami, cienkim ogonem z kitą na końcu, małymi wymaganiami pokarmowymi i odpornością na brak wody.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Osio%C5%82


#Upór