Koniec kontraktu

“Koniec kontraktu” to najnowsza bezkompromisowa krytyka Jarosława Górala i Radio Garderoba, patologicznych zjawisk, jakie mają miejsce w teatrze polskim.

Koniec kontraktu“Koniec kontraktu” doskonale opisuje jakie jaja dzieją się w teatrze, kiedy jego dyrektorowi kończy się kontrakt.

Tajemnicą poliszynela jest, że wtedy sam dyrektor dostaje pierdolca i zamiast dyrektorować, dwoi się i troi wykonując figury wszelakie nadstawiające tyłka, żeby tylko ten kontrakt mu przedłużyli, jednocześnie po cichu startując we wszystkich innych konkursach na dyrektora teatru, jakie mają miejsce w teatralnej Polsce, co doskonale potwierdza tezę, że jest taki niski gatunek ludzi, którzy sprzedaliby nawet własną matkę, byleby dyrektorować czymkolwiek, nawet kioskiem Ruchu i Fabrycjusz Wypłosz, Poncyljusz Trombka i Paweł Glaca nie są tu niestety wyjątkiem w tej mierze.

Koniec kontraktu niestety oznacza także, że wśród zespołu aktorskiego zazwyczaj nastaje stan popłochu, który generalnie polega na tym, żeby dopilnować, aby następny dyrektor był osobistym kolegom aktora, co ma zapewnić mu nietykalność.

Wszystkie te ruchy na pokładzie łajby zwanej teatrem powodują nieodmiennie to, że zamiast skupiać się na pracy twórczej wszyscy w większym, lub mniejszym stopniu skupiają się na politykowaniu, co ani teatrowi, ani widzom na dobre nie wychodzi.

A ja wciąż nie mogę wyjść ze zdumienia, że dla niektórych dyrektorowanie czymkolwiek jest tak ważne, że ich życie dzieli się na okresy 3 lub 5 lat, czyli na tyle na ile opiewa kontrakt i ich wszelkie działania podczas tego czasu sprowadzają się nie do dopilnowania wysokiego poziomu artystycznego swojej placówki, lecz li jedynie do wykonywania takich ruchów, jakie mogą spowodować przedłużenie ich kontraktu.

Jeżeli ja sam miałbym żyć według takiej perspektywy, to chyba wolałbym zmienić zawód, niż żyć na ciągłej beczce prochu.

Amen

Radio Garderoba przedstawia:
Koniec kontraktu

Radio Garderoba

Radio Garderoba jest projektem medialnym, który powstał z inicjatywy aktora Jarka Górala.
https://kempinsky.pl/radio-garderoba-przedstawia/

Jarosław Góral:
Radio Garderoba Jarosław Góral Porażka dyrektora

https://filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=1118436

https://www.filmweb.pl/person/Jaros%C5%82aw+G%C3%B3ral-84200

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jaros%C5%82aw_G%C3%B3ral

https://www.facebook.com/jarek.goral.50?fref=ts


#teatr