Kolejna północ w naszym życiu gru31

Tags

Related Posts

Share This

Kolejna północ w naszym życiu

Kolejna północ w naszym życiu – to bardzo mądry wpis Sary Bednarczyk o tym, które chwile w naszym życiu są najważniejsze.

Przecież Sylwester to tak naprawdę tylko kolejna północ w naszym życiu…

 

 

 

Kolejna północ w naszym życiu

 

 

 

 

Kolejna północ w naszym życiu

Nie rozumiem jednego, dlaczego wszyscy tak bardzo wiążemy swoje nadzieje z nowym rokiem. Że ten rok będzie lepszy, że spełnią się marzenia, że w tym roku już na pewno podbijemy świat. Nie rozumiem noworocznych życzeń, świętowania Sylwestra, petard żeby odpędzić złe duchy, postanowień noworocznych, podsumowań starego roku itp. itd.

 

Przecież to tylko kolejna zmiana daty, godziny, następny miesiąc, dzień… Kolejna północ w naszym życiu.

 

A przecież to co zmieni się w naszym życiu nie zależy od roku, miesiąca, tygodnia, dnia, nawet nie od godziny. To, że coś się zmieni na lepsze zależy wyłącznie od nas. Od tego czy odważymy się opuścić naszą strefę komfortu i od tego czy odważymy się zawalczyć o spełnienie naszych pragnień, czy odważymy się wykonać pracę i sami dokonamy zmian, od tego czy po kolejnych porażkach (a takie na pewno na drodze do celu się pojawią) będziemy w stanie się podnieść i dalej dążyć do zrealizowania naszego planu, aż do skutku…

 

To chwila, w której podejmujemy decyzję jest najważniejszą chwilą w naszym życiu.
(Nie nowy rok, miesiąc, dzień.)

 

Sara Bednarczyk 

https://www.facebook.com/sarabednarczyk/posts/1345611842145194

Sylwester (święto)

Sylwester (tłusta wigilia) – wigilia Nowego Roku, noc z 31 grudnia na 1 stycznia (imieniny Sylwestra; w Kościele katolickim, jako wspomnienie liturgiczne papieża Sylwestra I), kiedy to świętuje się koniec starego roku i początek nowego, stanowiąca okres hucznych zabaw i bali, toastów, sztucznych ogni, petard.

 

Obchody

Samo święto pożegnania starego i powitania Nowego Roku narodziło się dopiero na przełomie XIX i XX wieku. Początkowo obchodzono je tylko w bogatszych warstwach społeczeństwa, stopniowo zwyczaj przedostawał się do życia uboższych ludzi. Na początku XX wieku pojawiły się lokalne zwyczaje przeżywania nocy sylwestrowych. Na przykład w Danii zeskakiwano z krzesła o północy, a w Hiszpanii od 1909 wraz z każdym uderzeniem zegara zjada się jedno winogrono.


#sylwester