Koktajl z banana i mango

Koktajl mleczny jest moim zdaniem w Polsce ciągle niedocenionym źródłem białka i dobrych witamin.

 

koktajlTo pewnie dlatego, że u nas jednoznacznie koktajl mleczny obecnie kojarzy się z milkshakiem rodem z Mcdonaldsa, albo jakiejś innej sieciówki.

Nic bardziej mylnego.

Ja bardzo często zastępuję któryś z posiłków pożywnym koktajlem. Szczególnie przydatny jest dla mnie, kiedy w teatrze mam dwie próby dziennie i chce szybko uzupełnić braki w energii, nie jedząc całego posiłku.

Koktajl robi się błyskawicznie i nie wymaga on żadnych umiejętności kulinarnych, oprócz dostępu do blendera, albo miksera, ale w najgorszym wypadku można go nawet zrobić rozgniatając owoce za pomocą widelca.

Mój ulubiony koktajl składa się jedynie z 3 składników: banana, mango i maślanki w dowolnych proporcjach – jeśli chcecie mieć bardziej płynny dodajecie więcej maślanki, a jeśli coś w rodzaju budyniu, mniej maślanki, a więcej banana.

 

KOKTAJL Z BANANA I MANGO

3 bardzo dojrzałe banany (najlepsze są już takie z brązowymi plamami na skórce i maziowatym miąższem)

1 duże, bardzo dojrzałe mango (bardzo miękkie), albo 1 puszka (450 g) mango w syropie. (Ja osobiście wolę mango z puszki, bo jest równie wartościowe, co świeże, nie muszę się certolić z obieraniem owocu, które jest dosyć trudne, albowiem mango posiada dużą pestkę i człowiek się zazwyczaj upaćka po łokcie obierając je ze skóry i odcinając miąższ od pestki, a i o słodkie i dojrzałe świeże mango w Polsce jest niezwykle trudno, a to w puszce zawsze jest idealnie dojrzałe)

200 – 250 cl maślanki.

 

1. Banany obrać i wrzucić do miksera.

2. Mango obrać i pokroić na mniejsze kawałki, albo odsączyć z syropu i wrzucić do miksera.

3. Dolać maślankę.

4. Zmiksować.

Jeśli nie jest dla Was wystarczająco słodki, możecie go dosłodzić – najlepiej brązowym cukrem trzcinowym, albo/i dolać do niego trochę syropu z puszki.

GOTOWE!

Smacznego!!!

 

o koktajlach mlecznych:
https://kempinsky.pl/allrecipes.pl/przepisy/tagi-1667/koktajl-mleczny.aspx

_____________________________________________________________________________________________
#koktajl