Kocie okazywanie miłości

Kocie okazywanie miłości – Koty są zupełnie inne od psów i całkiem inaczej się komunikują z nami, dlatego też ich okazywanie miłości jest inne.

Ja sam musiałem dorosnąć do tego, żeby zrozumieć koty. Jako starego psiarza, dziwiło mnie to, że kot w podskokach nie leci do nas, kiedy wchodzimy do domu i wydawało mi się, że to wynika z tego, że koty mają swoich właścicieli w głębokim poważaniu i traktują ich tylko, jako otwieraczy do konserw.
Dopiero, kiedy zrozumiałem, że koty komunikują się całkiem inaczej, zrozumiałem czym jest kocie okazywanie miłości.

 

 

 

Kocie okazywanie miłości

 

 

 

 

Kocie okazywanie miłości

5 kocich sposobów na okazanie miłości

Zastanawialiście się kiedyś, czy wasz kot was kocha? Te oszczędne w emocjach stworzenia potrafią być bardzo uczuciowe. Sekret tkwi w odczytywaniu odpowiednich sygnałów. Zdradzamy, jak odgadnąć uczucia swojego pupila.

 

Koty potrafią przywiązać się do swoich właścicieli równie mocno, co psy. Jednak w przeciwieństwie do tych drugich są mało ekspresywne i nie skaczą z radości na widok swojego pana. Miłość okazują w znacznie bardziej subtelny sposób.

 

Przewraca się na plecy

Fani psów wiedzą, że czworonogi w akcie zaufania przewracają się na plecy i pozwalają głaskać po brzuszku. Podobnie postępują koty, które odsłaniają te newralgiczną część ciała tylko przed osobami, przy których czują się bezpiecznie. Zatem jeśli kot kładzie się w naszej obecności na plecach, może to świadczyć o głębokiej więzi, jaką z nim zbudowaliśmy.

 

Ocieranie

Koty znane są z ocierania się o domowników i głośnego mruczenia jednocześnie. Tych sygnałów nie należy ignorować. Zwierzak, który się o nas ociera, świadomie zostawia na nas swój zapach. W ten sposób znaczy terytorium. Ponadto mruczenie to wyraźny sygnał, że zwierzę jest spokojne i zrelaksowane. Takie zachowania świadczą o tym, że pupil chce przy nas zostać na dłużej i czuje się w naszym otoczeniu szczęśliwy.

 

Mruganie

Nie każdy wie, że sposób mrugania może świadczyć o zażyłości, jaką darzy nas zwierzę. Wpatrywanie się w nas i mruganie obojgiem oczu to kocie wyznanie uczuć. Zwierzę, które tak robi, w subtelny sposób mówi “kocham cię”.

 

Witanie w drzwiach

Każdy uwielbia widok radosnego i podskakujące psa, gdy wchodzi do mieszkania. Okazuję się, że koty postępują podobnie. Robią to jednak w troszeczkę innych sposób. Chociaż nie rzucają się na nas z radością, to wysłuchują naszych zbliżających się kroków i czekają pod drzwiami, aż wejdziemy.

 

Prezenty

Przynoszenie prezentów to jeden z bardziej nietypowych sposobów okazywania miłości u kotów. Zwierzę troszcząc się o nasze samopoczucie, często przychodzi do nas z rzeczami, których nie chcielibyśmy widzieć. Właśnie dlatego wielu właścicieli skarży się na koty przynoszące im martwego szczura lub ptaka. Warto jednak pamiętać, że jest to wyraz najwyższego uczucia.

 

Martyna Kucharczyk

 

https://swiatzwierzat.pl/5-kocich-sposobow-na-okazanie-milosci-mku-220322


#Koty #miłość