Kocie bakterie

Kocie bakterie – Pewien szczep bakterii występujących u kotów jest silniejszy od antybiotyków i zwalcza nawet lekoodporne infekcje!

To, że koty są dobre na prawie wszystko wiadomo od dawna. U mnie w domu koty leczą stres i łagodzą moje napięcia samą swoją obecnością. Kiedy wracam wkurzony do domu i w drzwiach witają mnie moje koty, od razu robi mi się lepiej.
Powszechne jest także wierzenie, że koty wyciągają zło i że kiedy kładą się na chorych miejscach u człowieka, to to pomaga.
Nazwijmy to wiarą ludową, albowiem nie ma na to chyba żadnych dowodów.
Ale, że kocia bakterie potrafią być prawdziwym superlekiem, tego nie wiedziałem.

 

Przeczytajcie o co chodzi pod obrazkiem.

 

 

 

Kocie bakterie

 

 

 

 

Kocie bakterie

Kocie bakterie zamiast farmakologii. Pomogą zwalczyć lekooporne infekcje

 

Dobre bakterie zamiast farmakologii? Możliwe, że tak w przyszłości będzie wyglądało skuteczne leczenie infekcji. Badacze twierdzą, że pomogą nam w tym… Koty!

 

 Przełom w leczeniu trudnych infekcji?

Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego odkryli, że pewien szczep kocich bakterii pomógł zwalczyć u zakażonych myszy infekcję wywołaną przez gronkowca opornego na metycylinę (MRSP, ang. Methicillin-Resistant Staphylococcus Pseudintermedius). Bakteria gronkowca zwykle bywa groźna dla zwierząt domowych – jednak w niekontrolowanych warunkach może też przenieść się na człowieka i powodować szereg dolegliwości – w tym egzemę. Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego skupili się na zgromadzeniu różnych szczepów bakterii występujących u zwierząt domowych, następnie hodowali je w jednym środowisku wraz z bakterią gronkowca oporną na antybiotyk.

 

Okazało się, że szczep bakterii występujący powszechnie u kotów – Staphylococcus felis skutecznie blokował namnażanie się gronkowca, a ostatecznie go unieszkodliwiał. Wszystko dzięki substancjom, które były zdolne do rozerwania ścian komórek gronkowca opornego na antybiotyk.

 

–Skuteczność S. felis jest ekstremalna. Ten szczep bakterii jest zdolny do zabijania patogenów po części dlatego, że atakuje je z wielu stron. Można to porównać do metody znanej jako polipragmazja (przyjmowanie co najmniej pięciu leków jednocześnie). To czyni go szczególnie atrakcyjnym – wyjaśnił Richard Gallo, ekspert nauk medycznych z Uniwersytetu Kalifornijskiego.

 

Optymistyczne wnioski

Obserwacje wykazały, że po zastosowaniu leczenia kocią bakterią, na skórze myszy przetrwało mniej żywotnych bakterii MRSP niż u tych, które leczono w konwencjonalny sposób. Jak to możliwe? Staphylococcus felis wytwarza w sumie cztery różne peptydy przeciwdrobnoustrojowe – silne związki organiczne, które współpracując ze sobą w szybki sposób zwalczają infekcję. Ich całościowe działanie można przyrównać to działania antybiotyku, z tą różnicą, że nie dają skutków ubocznych. Badacze wyjaśnili, że Staphylococcus felis będzie mogła znaleźć zastosowanie w leczeniu infekcji, których źródłem są lekooporne bakterie.

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: focus.pl

 

 https://dobrewiadomosci.net.pl/63701-zamiast-farmakologii/


#Kot