Kochanek idealny – czy on istnieje?

Kochanek idealny – czy on istnieje? – To kompletnie nienaukowy artykuł o tym jaki powinien być kochanek idealny – według kobiet oczywiście.

Ten banalny artykuł rodem z pism kolorowych jest wartościowy tylko pod jednym jedynym względem: Stwierdza on na końcu jedyną prawdę, którą warto sobie zająć głowę – mianowicie, że kochanek idealny nie istnieje, albowiem każda kobieta ma inny ideał kochanka.

Kochanek idealny - czy on istnieje

Mężczyzna dobry w łóżku, czyli właściwie jaki?

Czuły? Namiętny? Macho? Postanowiłam zbadać temat. Nie, nie sama. Nie dałabym rady. Poprosiłam o pomoc koleżanki z redakcji i czytelniczki. I zajrzałam do badań.

74 proc. Polaków (wg Durex) jest zadowolonych ze swojego życia seksualnego. Polaków, czyli kobiet i mężczyzn. Ci ostatni pewnie zawyżają wynik, bo gdy guru polskiej seksuologii, Zbigniew Lew-Starowicz, poprosił 130 kobiet o opinie na temat swego kochanka, tylko 17 przyznało, że ich partner jest idealny w łóżku. Profesor zastosował skalę od 1 do 5. Większość facetów dostało… trójkę z plusem.

Smutne? Być może, ale nie zamierzam się użalać nad tym wynikiem. Tylko ustalić, jaki powinien być ten kochanek idealny.

Przystojny

“Takie totalne ciacho, na punkcie którego zapiera dech w piersiach” – napisała Magda. Jednak każdej z nas zapiera dech inny facet…

“Jeden z moich eks był superumięśniony, kolejny – niewysoki, obecny ma parę kilo na plusie, ale… każdy z nich miał superciało – przyznała 29-letnia Mela. – Nie piękne jak z reklamy, ale bardzo zmysłowe”.

Nigdzie się nie śpieszy.

Ani przed, ani w trakcie, ani potem…

“Tomasz masuje mnie, całuje, prowadzi swoje ręce i język delikatnie po moim ciele. Wie, że im dłuższa gra wstępna, tym więcej przyjemności” – mówi mi 25-letnia Sylwia.

O tym, że czas ma znaczenie, wie też chłopak 25-letniej Igi: “Najpierw guziki jego koszuli, jeden po drugim, później haftki mojego stanika. Powoli. Michał nie liczy czasu, gdy się kochamy. A z każdą minutą pożądanie rośnie…”.

26-letnia Joanna coś wie na ten temat: “Czasem Staszek mówi mi: Nie ruszaj się. I oddycha spokojnie, żeby nie dojść przede mną. Dzięki temu kochamy się całe godziny”.

Czuły i empatyczny.

W żadnym wypadku nie egoista, czyli…

“Myśli też o mojej przyjemności” – jak to zwięźle ujęła 20-letnia Laura.

29-letnia Anna rozwinęła temat: “W łóżku patrzy mi w oczy. Wie, bez pytania, kiedy jestem blisko orgazmu”.

A 23-letnia Joasia dodaje: “W łóżku Dawid często mnie pyta: Podoba ci się?, i kiedy widzi, że jakaś pozycja mi nie odpowiada, zmienia ją, nawet jeśli ją lubi”.

Ideał 22-letniej Patrycji “potrafi rozszyfrować, kiedy dać klapsa, a kiedy zasypać milionem delikatnych pocałunków”.

Kreatywny, odważny, a nawet trochę macho

“Joachim nieustannie mnie zaskakuje: jednego dnia wymyśla nową pozycję, następnego mówi do mnie po hiszpańsku, daje w prezencie lubrykant o nowym zapachu… Trudno przy nim popaść w rutynę” – opowiada 33-letnia Anna.

“Mój obecny jest bardzo czuły na co dzień, ale w łóżku potrafi być zdecydowany – chwali się z kolei 25-letnia Marta. – A nawet oschły. W takich momentach kocham jego mega męskość”.

27-letnia Alicja ceni sobie z kolei elokwencję swojego kochanka: “Rozbierając mnie, mówi ze szczegółami, co będzie ze mną robił przez następne minuty. Zna słowa, które na mnie działają. To niesamowicie sexy. Zwłaszcza że… dotrzymuje obietnicy”.

Łamie tabu

Nawet wtedy, gdy jego ukochana kobieta ma pewne opory

“Kiedy Damian zaproponował mi kupienie sekszabawki, odmówiłam kategorycznie, mówiąc, że to wulgarne. Nie naciskał, ale po kilku tygodniach znów o tym wspomniał i w końcu mnie przekonał. Dziś nie żałuję: od tamtego czasu przetestowaliśmy razem wiele gadżetów – mówi 27-letnia Judyta.

Kocha i jest kochany

“Bez miłości nie umiem zatracić się seksualnie” – przyznaje 26-letnia Joanna.

“Jaś szepcze mi w łóżku słodkie słowa… Czuję się kochana, a to niezbędne, żebym czerpała przyjemność” – dodaje 25-letnia Dorota.

Ma doświadczenie

Nie chodzi o to, że zaliczył wszystkie dziewczyny z roku i koleżanki z pracy. Bardziej, że jest pojętnym uczniem.

“Mój chłopak był przez pięć lat ze swoją eks – mówi 29-letnia Ola. – Jeśli dziś wie dokładnie, jak sprawiać mi przyjemność, to między innymi dzięki niej”.

Podnosi poczucie własnej wartości

Kobiety. Nie tylko własne

“Kiedy się kochamy, mój mężczyzna całuje mnie i powtarza: Jesteś piękna! – zwierza się 27-letnia Lila. – Dotyka i patrzy na mnie w taki sposób, że mu wierzę. Zapominam o kompleksach”.

“Cudownie, gdyby każdy kochanek chwalił swoją kobietę w łóżku, przytulał po, a nie odwracał się plecami i zasypiał” – rozmarzyła się 24-letnia Kamila.

Jest wymagający

I potrafi walczyć o swoje. Walczyć nie jest tu dobrym słowem, ale inne nie przychodzi mi do głowy… Ładnie opisała to 30-letnia Aneta: “Seks jest najlepszy, kiedy dzielimy razem rozkosz z tą samą intensywnością. Wtedy bierze się tyle samo przyjemności, ile się daje drugiej osobie”.

26-letnia Ewa zwierza się: “Mój mąż prowadzi moje dłonie, gdy pragnie pieszczoty, której się nie domyślam, co mi się niesamowicie podoba”.

Ma poczucie rytmu

“Mój narzeczony jest doskonałym tancerzem. W łóżku też dopasowuje rytm swojego ciała do mojego i potrafi uwieść mnie do subtelnego walca albo gorącego tanga”, zwierza się 26-letnia Magda.

Jest sobą

“Każda z nas lubi co innego – doszła do wniosku 28-letnia Beata. – Kilka lat temu, moi przyjaciele Daria i Mateusz przespali się ze sobą. Daria wyznała, że było beznadziejnie. Jednak kiedy ja kochałam się z Matim kilka tygodni później, spędziłam niezapomnianą noc”.

No właśnie! I tu przechodzimy do ostatniego punktu…

Pozwala być sobą

Bo każda z nas lubi coś innego. Dlatego nie sugeruj się za bardzo tym tekstem, tylko szukaj kochanka idealnego dla ciebie. Nie dla mnie. Nie dla przyjaciółki. Nie do ankiety. Masz go? Super! Jeszcze nie? To tylko kwestia czasu…

Autor: Agnieszka Gortatowicz Źródło: Cosmopolitan

https://kempinsky.pl/kobieta.onet.pl/zdrowie/seks/idealny-kochanek-opinie-kobiet/qfbjw6s


#seks