Kobieta słaba, rozmemłana, eteryczna

Kobieta słaba, rozmemłana, eteryczna– to następny odcinek znakomitej książki Anny Rychter, Trener Duszy o życiu codziennym kobiet we współczesnej Polsce.

Kobieta słaba, rozmemłana, eteryczna

Kobieta słaba, rozmemłana, eteryczna

Na ten temat Jesienna miała własną teorię dotyczącą związków męsko-damskich. Otóż, zakładała ona, że określony typ kobiety zawsze przyciąga tylko określony typ mężczyzny. Taka wiktymologia płci. I tak dla przykładu:

Kobieta – Bluszcz + Mężczyzna  – Tyczka

Kobieta słaba, rozmemłana, eteryczna, mdlejąca – zawsze skupi na sobie uwagę rycerza, macho, gotowego bezkrytycznie wielbić ją za słabostki, nosić na rękach, prać, suszyć, sprzątać i gotować, usuwać każdą przeszkodę z jej drogi, czcić, wychwalać, dziękować Opatrzności, że zesłała tę oto nieporadną Owieczkę, aby on, silny Baran mógł się nią opiekować. Dla upuszczonej przez Kobietę – Bluszcz chusteczki ten współczesny rycerz będzie gotów na każde wyzwanie: nie pozwoli jej pracować, zrobi zakupy, posiedzi z nią u fryzjera i kosmetyczki, kupi jej biustonosz, stringi i buraki na ćwikłę, którą i tak sam zrobi. Będzie z nią rodził albo załatwi cesarkę, byle się tylko nie męczyła. W sklepie wybierze dla niej torebkę, kapelusz i podpaski ze skrzydełkami, bo zapisuje w swoim kalendarzu, kiedy ona ma okres. On wie najlepiej jak krucha to istota i jak jest bezradna bez jego ramienia. Ona także wie to doskonale…

C.D.N.

Anna Rychter

strona, gdzie można kupić całą książkę:
https://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=trener_duszy,druk

Historia kobiet

Historia kobiet (ang. history of women lub herstory) – dyscyplina historii zajmująca się rolą, jaką kobiety odgrywały w dziejach ludzkości, oraz metodami naukowymi stosowanymi do studiowania roli i statusu kobiet.

Elementami tej dyscypliny są studia nad historią uzyskiwania i tracenia praw przez kobiety, badania nad historycznym znaczeniem poszczególnych kobiet i wpływu, jaki wydarzenia historyczne wywierały na kobiety. Nieodłącznym składnikiem studiów historii kobiet jest przekonanie, że bardziej tradycyjne ujęcia historii ludzkości umniejszają lub ignorują wkład kobiet w historię oraz wpływ jaki wydarzenia historyczne wywierały na kobiety. W tym kontekście historia kobiet często jest formą rewizjonizmu historycznego, którego celem jest podważanie i poszerzanie tradycyjnie przyjętych historycznych ujęć danych postaci, procesów i wydarzeń.

Główne ośrodki badawcze znajdują się w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, gdzie pionierkami historii kobiet były historyczki drugiej fali feminizmu. Jako aktywistki na rzecz praw kobiet, dyskutujące i analizujące dyskryminację kobiet, uznały za priorytet zdobycie wiedzy o życiu ich przodkiń, lecz znalazły bardzo mało publikacji historycznych na ten temat. Według nich historia była pisana głównie przez mężczyzn i opisywała głównie aktywność mężczyzn w sferze publicznej – ich udział w wojnach, polityce, dyplomacji i administracji. Kobiety były zwykle wykluczane, a gdy jednak były wspominane, to zazwyczaj portretowano je w rolach zgodnych ze stereotypami płciowymi: jako córki, matki, żony i kochanki.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_kobiet


#TrenerDuszy