Kazik o relatywizmie moralnym

Kazik o relatywizmie moralnym – Kazik na facebookowej stronie Kultu pisze o tym, czy brać, czy nie brać pieniędzy z Ministerstwa Kultury.

Kilka miesięcy temu, kiedy Ministerstwo Kultury rozdało pieniądze w ramach Kultury w Sieci, zadałem na FB niewinne pytanie, jak się ma przeklinanie moich kolegów po fachu rządu, a potem publicznym chwaleniem się, że dostało się od niego pieniądze.
Post ten wywołał burzę i ujawnił, jak głęboki jest relatywizm moralny w naszej branży.
Kiedy czytam dzisiaj o Pani Jandzie, która narzeka na to, że dostała zbyt małą dotację (1,8 miliona!!!) to zbiera mi się na wymioty.
Cieszę się zatem, że nie jestem sam w moim odczuciu i że w swoim wpisie na Facebooku Kazik o relatywizmie moralnym ma chyba dokładnie to samo zdanie, co ja: Chcesz narzekać – nie bierz.

 

Tekst czytelny na komórce:
https://www.facebook.com/grzegorz.kempinsky/posts/10220569424240018

 

 

 

Kazik o relatywizmie moralnym

 

 

 

Kazik o relatywizmie moralnym

Czasy są ciężkie. Dla wszystkich.

 

Rząd w końcu przyznał 400 milionów artystom, którzy o to go poprosili.

 

Nie nam oceniać kto z nich jest w tak tragicznej sytuacji by rząd o taką zapomogę prosić. Jeśli nie widzą w tym jakiejkolwiek niestosowności to niech biorą jak dają.

 

My nie prosiliśmy chociaż sytuacja w Kulcie daleka jest od choćby różowej. Niektórzy koledzy już zarabiają w inny sposób dzieląc swój czas na pracę i próby. Właściwie wróciliśmy do czasów gdy zaczynaliśmy.

 

Jednak od tych….( z trudnością powstrzymujemy się od użycia wulgaryzmu) nic nie chcemy.

 

Po pierwsze są grupy zawodowe, które takiej zapomogi potrzebują bardziej. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy, którzy po kilkanaście godzin na dobę tyrają ratując ludzkie życia za psi grosz.

 

Po drugie- rząd nie może ci dać żadnych pieniędzy, bo ich nie ma. Jeśli jednak komuś daje to znaczy że przedtem komuś zabrał. Zabrał setkom tysięcy uczciwie pracujących ludzi, którym teraz na dodatek zamyka interesy. Nie chcemy tych ukradzionych wam pieniędzy.

 

Tak. Potrzebujemy wsparcia. Jeśli chcesz nas wesprzeć to kup naszą ostatnią płytę z CD i DVD z koncertu na Polandrock.
Przy okazji posłuchasz i obejrzysz największy koncert jaki odbył się na ziemi polskiej kiedykolwiek. A zaręczamy-słaby nie był.
I załatwimy to bez pośrednictwa tych panów (i pań).

 

Gdyby nie było was nie byłoby nas.

 

https://www.facebook.com/kultoficjalnie/posts/4783631378345847


#Kazik