Każdy dzień jest cudem!

Każdy dzień jest cudem! – Nie narzekajcie na pandemię i na stary rok! Każdy dzień bez bólu i cierpienia jest prawdziwym cudem!

Ludzie lubią chyba marudzić i nie doceniają tego, co mają. A przecież każdy dzień jest cudem.

 

 

 

Każdy dzień jest cudem!

 

 

 

Każdy dzień jest cudem!

Koniec roku zawsze skłania do refleksji, więc i ja sobie na taką pozwolę.

 

Ostatnio bardzo dużo jęku wokół mnie było. “Że to był straszny rok”, “żeby się już skończył”. “że tak źle to jeszcze nigdy nie było”, “że jest okropnie i źle”, “żeby tylko było teraz lepiej” itd., itp., etc.

 

A jak sobie tak myślę, że może ci wszyscy, którzy tak teraz narzekają, nigdy nie mieli do czynienia z prawdziwym bólem i cierpieniem?

 

Bo przecież, owszem, to był bardzo dziwny rok pod znakiem pandemii, ale jeżeli ktoś wkracza w ten rok nowy bez bólu, cierpienia i jest zdrowy to naprawdę nie ma na co narzekać.

 

Ja wiem, że to banał, ale banał ma swoją moc: każdy dzień, który możemy przeżyć w zdrowiu i bez bólu jest prawdziwym cudem! I bardzo wielu ludzi zdaje się tego nie dostrzegać i nie doceniać. Przecież jeżeli tylko mamy zdrowie, to prawie wszystko inne możemy sobie załatwić sami; pracę, pieniądze, jedzenie, dach nad głową – o wszystko jest przecież w naszych własnych rękach.

 

Oczywiście, szczęścia i miłości nie można sobie kupić, ani załatwić, ale jeśli jest zdrowie to już moim zdaniem jest szczęście, a jeśli pokochamy samych siebie i świat wokół takim jakim jest i jakie możliwości daje, to miłość tez do nas przyjdzie.

 

Więc pamiętajcie moi drodzy: Pewnego dnia umrzemy, we wszystkie inne dni żyjemy. Zróbcie z tego dobry pożytek!

 

Z życzeniami zdrowia na ten Nowy Rok!

 

G.K.

 

 

 

Cud

Cud – religijne określenie zjawiska lub zdarzenia, którego nie da się racjonalnie wyjaśnić przez odwołanie do przyczyn naturalnych, a które będąc niepojętym i niewyjaśnionym przez znane człowiekowi prawa natury, uważane bywa za wyraz ingerencji Boga lub sił nadprzyrodzonych.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Cud


#zdrowie