Katowice toczy rak – KatoStrofa

Katowice toczy rak KatoStrofa – To wpis społecznika Artura Ruty na Facebooku. To ważny głos w dyskusji o Kato Strofie.

Katowice umierają pod rządami władzy z tego samego rozdania od wielu lat.

Katowice toczy rak - KatoStrofa


“Katowice toczy rak.

Władza z tego samego rozdania od wielu lat, doprowadziła do całkowitego zniszczenia tkanki miejskiej.

Katowice stają się z każdym rokiem coraz większym OBWARZANKIEM. Obrastają i pęcznieją kolejne osiedla / teraz ulica Śląska / a śródmieście zostało zniszczone poprzez nie przemyślane lokalizacje galerii . Ulica Staromiejska jest martwa, ulica 3 maja do niedawna jedna z najdroższych i najciekawszych ulic w kraju, stała się ośrodkiem handlu chińszczyzną i pączkami.

To co zrobiono z rynkiem zabudowując widok na spodek, wątpliwej urody budynkiem restauracyjno-toaletowym przyprawia o zawrót głowy każdego kto choć trochę zna się na architekturze . Dodajmy do tego gigantyczne pieniądze wydane na płyty granitowe, które już w większości są połamane i wymagają zmiany.

O bezpieczeństwie nie ma co w centrum nawet co marzyc a monitoring miejski zresztą wykonany wiadomo przez kogo, też nie działa.

Dobrze działa natomiast informowanie mieszkańców jak jest dobrze, poprzez świetnie zorganizowany system reklamy i kolosalnych pieniędzy wydawanych na niewyliczalne akcje promocyjne.

„Miasto Ogrodów „ i legendarne podróże i bizantyjskie zapędy to kolejne osiągnięcia władzy.

A że giniemy w smogu, to też efekt tego, że taki problem nie istnieje dla władzy.

W kolejnych artykułach w necie czytamy o samochodach , przetargach i innych budzących wątpliwości zjawiskach I co? Czy nie czas tak jak w Łodzi zabrać się do oczyszczenia miasta? Można zrobić referendum i w końcu postawić na fachowców i tych którzy doprowadzili do zapaści rozliczyć.

Postawmy na prawników, architektów a nie na domorosłych amatorów, którym wydaje się w swojej pysze, że znają się na wszystkim. Zrobimy coś z tym albo dalej będziemy jak te barany czekać aż nasze miasto kompletnie straci znaczenie, bo już dzisiaj jest tak spostrzegane.

Co robimy? Piszcie udostępniajcie!
Dopisujcie kolejne skandaliczne decyzje i zjawiska .

Załatwialiście kiedyś koncesje na alkohol, albo próbowaliście przekwalifikować lokal, to wiecie jak funkcjonuje urząd. W Wydziale Budownictwa, o ile nie jesteście wielkim graczem, spotkacie się ze wszystkim, co pamiętamy z czasów słusznie minionych. Radni bezradni, opozycji nie ma, układ splótł całkowicie spółki miejskie.

Opisujcie swoje spostrzeżenia, może w końcu da się ruszyć coś, co wydaje się nie do ruszenia niczym schody na dworcu PKP!”

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2316198401986309&id=1646484855624337


#Katowice