Już taki nasz babski los

Już taki nasz babski los – to następny odcinek znakomitej książki Anny Rychter, Trener Duszy o życiu codziennym kobiet we współczesnej Polsce.

 Już taki nasz babski los

Już taki nasz babski los

Przed sklepik zajechało pogotowie. Przez szybę było widać jak zawraca na małym placyku i podjeżdża pod same drzwi. Z karetki wysiadł facet w czerwonym uniformie. Srebrne paski na rękawach i nogawkach błyszczały światłem odbitym z reflektorów auta. Wyglądał trochę jak kosmiczny pająk – krzyżak, taszczący wielką torbę z medykamentami.

 Wszedł do sklepu i szybko obejrzał nogę Pawła.

– Nie zgina jej pan i bardzo boli…?

– Bardzo…

– Trzeba zrobić prześwietlenie, ale to chyba strzeliła łąkotka i pewnie poszły też wiązadła boczne w kolanie, no i tę ranę trzeba zszyć…Zrobić panu zastrzyk przeciwbólowy, czy da pan radę dojść do karetki? Jedziemy do szpitala. Brać nosze?

– Dam radę, ale musi mi ktoś pomóc…- Paweł usiłował się wyprostować.

– Niech się pan oprze o mnie. Idziemy! Do widzenia.

 Obie kobiety patrzyły jak mężczyźni wychodzą ze sklepu. Jesienna podziękowała ekspedientce i powiedziała, że wkrótce wróci po drugi rower. Dziewczyna była bardzo zadowolona, widać było, że pomaganie innym, szczególnie połączone z dodatkowymi komplikacjami leżało w jej naturze.

„To też rośnie kolejna Kobieta – Macica. Ani chybi zwiąże się tylko z jakimś Mężczyzną – Embrionem. Będzie odżywiać go stale przez swoje łożysko i chronić, chronić, chronić. Już to widać. Ale to chyba w większości już taki nasz babski los …”

C.D.N.

Anna Rychter

strona, gdzie można kupić całą książkę:
https://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=trener_duszy,druk

Przeznaczenie

Przeznaczenie – los, dola, fatumfortuna; predestynacja; to co powiedziane, przepowiedziane, zarządzone przez bogów; nieuchronna przyszłość. Z definicji jest tylko jedno przeznaczenie (przyszłość) i nie może być ono zmienione.

Według koncepcji przeznaczenia losy człowieka są z góry określone (zobacz: predeterminizmkismet). Takie postawienie sprawy działało jednak deprymująco. Dlatego próbowano poznać przyszłość (zobacz: wróżbyastrologiahoroskopjasnowidzenieprorokowanieYijing), a następnie na nią wpływać: poprzez uczynki podporządkowane regułom uznawanym za sposób polepszenia losu lub za pomocą magii.

Idea przeznaczenia nie sprzeciwia się w ogólności decydowaniu o własnej przyszłości, gdyż nie wyklucza przyczynowości (obecne decyzje mogą więc być przyczyną przyszłych zdarzeń, udanych osiągnięć).

Przeznaczeniem lub losem nazywa się też napotkane przypadki i zrządzenia, które nie zależą od woli ani starań.

Bóstwa związane z przeznaczeniem: RodFatumFortunaTycheParkiMojryAnanke.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Przeznaczenie


#TrenerDuszy