Jordan – teatr telewizji

Rok temu powstał monodram “Jordan” z Ewą Kutynią w roli głównej…

 

Jordan

Ewa Kutynia foto: Krzysztof Lisiak

Są tacy aktorzy, z którymi praca nad tekstem jest ogromną przyjemnością, gdzie reżyseria wkracza w rejony bardzo subtelne i przypomina delikatne pociągnięcia pędzlem.

 

Taką właśnie aktorką jest Ewa Kutynia, z którą właśnie przygotowujemy się do realizacji teatru telewizji z tekstem “Jordan”, dramatycznej historii o dzieciobójczyni.

 

Ewa jest aktorką szalenie wymagającą, ponieważ ciągle stawia pytania i domaga się odpowiedzi. Nigdy nie zadawala się półśrodkami i od reżysera żąda 100% panowania nad myślą i działaniem.

 

Uwielbiam takich wymagających aktorów, ponieważ zmuszają oni do głębszego drążenia. Do wgryzania się w tekst do krwi – do kości.

 

Monodram “Jordan” zrealizowaliśmy 5 lat temu, kiedy jeszcze nikt nie słyszał o mamie małej Madzi z Sosnowca, chociaż w zasadzie traktuje o identycznej sytuacji, tylko, że zamiast z tego robić reality show, wgryza się w najgłębsze pokłady duszy ludzkiej.

jordan

“Jordan” foto: Krzysztof Lisiak

 

Ta godzina na scenie, kosztuje Ewę tyle samo, albo nawet więcej, niż przeniesienie tony węgla, dlatego, kiedy zaszła w ciąże i później urodziła piękną córeczkę, w pełni uszanowałem jej decyzję, że nie chce już tego grać.

 

To, że Ewa wtedy nie dostała za tę rolę Złotej Maski, jest oczywiście skandalem, ale tak to już jest w tej branży, że wyroki jury chodzą własnymi ścieżkami, natomiast po kilku latach przypomniała sobie o tym przedstawieniu Telewizja Publiczna i kiedy zapytali, czy bylibyśmy skłonni je odkopać, żeby zrealizować do Teatru TV, Ewa natychmiast się zdecydowała. Obydwoje pomyśleliśmy, że będzie to odpowiednie ukoronowanie naszej pracy i po tej realizacji z przyjemnością będzie można zresetować wewnętrzny dysk twardy z emocji towarzyszących temu spektaklowi, a kasetę postawić na honorowym miejscu nad kominkiem.

 


#GrzegorzKempinsky #EwaKutynia #MamamałejMadzi #Jordan #dzieciobójstwo #TeatrTV #ZłoteMaski  #TVP #monodram #realityshow