Jak zwiększyć pewność siebie

Jak zwiększyć pewność siebie – Budowanie pewności siebie nie jest procesem łatwym i krótkim, ale zdecydowanie warto nad nim popracować.

Nie jestem zwolennikiem podręczników i popularnonaukowych rozwiązań psychologicznych. Praca nad samym sobą jest codziennym dialogiem z samym sobą i ciągłym wyciąganiem wniosków. Ten dialog w istocie nigdy nie ma końca i tak naprawdę to jest jego największą zaletą.
Ale. Są pewne wskazówki, które można wykorzystać nawet z takich bryków poniżej, o tym jak zwiększyć pewność siebie.
Przeczytajcie sami i wyciągnijcie wnioski.

 

 

 

 

 

 

 

Jak zwiększyć pewność siebie?

Chociaż osoby, którym brakuje wiary w swoje umiejętności, mogą podejść do twierdzenia, że nad pewnością siebie można pracować, nieco sceptycznie, istnieją sprawdzone sposoby, na podniesienie jej. Jak zwiększyć pewność siebie?

 

Pewność siebie jest kluczowa w wielu sferach naszego życia. Pomaga nam w funkcjonowaniu w pracy czy w szkole, nie zamyka nas na kontakty z innymi osobami i sprawią, że nie jesteśmy wycofani. Chociaż poniekąd można ją rozumieć poprzez poczucie własnej wartości, składa się na nią także kilka innych czynników.

 

Budowanie pewności siebie nie jest procesem łatwym i krótkim. Nie ma magicznego sposób, który niczym za pomocą machnięcia różdżki sprawi, że nabierzemy jej z dnia na dzień. Proces ten jest często długotrwały, ale zdecydowanie warto nad nim popracować, bo może przynieść niewymierne korzyści.

 

Warto dodać, że wówczas z pomocą mogą także przyjść liczne kursy i szkolenia.

 

Jakie są sposoby na zwiększenie pewności siebie?

Oto pięć kroków, które pomogą zbudować w nas pewność siebie:

 

Nie porównuj się do innych

W pierwszej kolejności, trzeba zaakceptować to, jakim się jest. Nie ma sensu porównywanie się do innych. Musisz zrozumieć, że jesteś wyjątkowy, niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. Chociaż wiele rzeczy u innych zwyczajnie Ci imponuje, uświadom sobie, że Ty również masz wiele do zaoferowania.

 

Nie każ się za popełniane błędy

Kto z nas jest nieomylny i nie popełnia błędów? Nikt. Porażki są nieodłącznym elementem naszej życiowej ścieżki. To dzięki popełnianym błędom uczymy się, jak postępować i czego unikać, aby dążyć do zamierzonych celów. Porzuć myśli o tym, że trzeba być perfekcyjnym.

 

Myśl pozytywnie

Wyciągaj pozytywy nawet z sytuacji beznadziejnych. Myślenie pozytywne do często klucz do sukcesu. Wizualizuj cele i uwierz, że w ten sposób jesteś w stanie przyciągnąć do siebie szczęście.

 

Uwierz, że możesz wszystko

Nie wychodź z założenia, że to się nie uda. Nawet jeśli po drodze popełnisz kilka błędów, doceń sam siebie i zrozum, że możesz wszystko. Gorszym rozwiązaniem jest postawa bierna. Wtedy możesz tylko żałować, że nawet nie spróbowałeś.

 

Sam się nagradzaj

Pokonywanie własnych słabości nie jest wcale takie proste. Jeśli zrobiłeś chociaż mały krok w tym kierunku, zrób sam sobie w zamian nagrodę.

 

Jeśli zbudowanie pewności siebie pomoże Ci np. w pracy, pamiętaj, że na elementy sukcesu składać się będą w tym także Twoje kompetencje. Więcej znajdziesz o tym tutaj:

https://sensly.com/blog/kompetencje-miekkie-i-twarde-czym-sa

 

Ramona

 

https://cytaty.pl/rozwoj/73573.html


#Psychologia