Jak zamieść #MeToo pod dywan

Jak zamieść #MeToo pod dywan – Onet “szumnie” donosi o opublikowanym raporcie Łódzkiej Filmówki w sprawie #MeToo, a tak naprawdę zamiata sprawę pod dywan.

Typowe żonglowanie ogólnikami, zero konkretów i brak nazwisk, to typowy przykład, jak pod pozorem informowania Onet pokazuje, jak zamieść #MeToo pod dywan.

 

 

 

 

 

 

Jak zamieść #MeToo pod dywan

Onet donosi, że W czwartek Szkoła Filmowa w Łodzi przedstawiła końcowy raport swojej Komisji Antymobbingowej i Antydyskryminacyjnej. Jej powołanie było odpowiedzią łódzkiej uczelni na głośny list absolwentki aktorstwa. Dokument otwiera wyliczenie, zgodnie z którym w roku akademickim 2020/2021 do komisji trafiły zarzuty wobec 30 osób (25 mężczyzn i pięciu kobiet) związanych zawodowo z uczelnią, w tym 27 nauczycieli akademickich.

 

W rzeczywistości publikuje ciąg liczb, ilość osób podzielonych na płeć, ile zostało zwolnionych, ile odsuniętych od nauczania, ile zgłoszeń do prokuratora, ilu nie przedłużono umów itd., itp., etc.

 

Czyli de facto kompletny brak jakichkolwiek konkretów i rzeczywistych faktów.

 

Pytacie dlaczego?

 

Odpowiedź jest oczywista:

 

Po prostu Onet, jak wiadomo jest wielkim propagatorem mafii teatralnej zwanej także spółdzielnią i nagle się połapali, że znakomita większość, jeśli nawet nie wszyscy, którzy stosowali przemoc, mobbing seksualny, molestowali, i są w ten, czy inny sposób zamieszani w polskie #MeToo wywodzą się właśnie z tego ugrupowania i pomimo tego raportu mają się dobrze i reżyserują dalej w związanych z tą kliką teatrach.

 

Dlatego właśnie Onet dokładnie tak, jak cała reszta “wolnych mediów”, które wspierają i promują te ohydną frakcje teatralną, postanowił przykryć wszystko szczelnie pokrywką i bez ujawniania nazwisk swoich pupilków, zamieść całą sprawę pod dywan.

 

Wolą oni zdecydowanie pisać z imienia nazwiska o Romanie Polańskim, Billu Cosbym i Hareyu Weinsteinie, a o swoich ulubieńcach z grupy dzierżącej władze w teatrze cicho sza!

 

Tak wygląda #MeToo w polskim wydaniu.

 

 

 

 

Me Too (ruch)

#MeToo (polska wersja #JaTeż) – ruch obywatelski istniejący od 2017 roku, mający zwrócić uwagę na problem molestowania seksualnego kobiet.

 

Akcja została nagłośniona po oskarżeniu Harveya Weinsteina – jednego z producentów filmowych w Hollywood – o dopuszczenie się molestowania wielu kobiet. Hasło #MeToo zostało spopularyzowane przez amerykańską aktorkę Alyssę Milano, która w swoim wpisie na Twitterze zachęcała inne kobiety do opowiadania o swoich przeżyciach. W akcję, której celem jest zwrócenie uwagi na skalę problemu, jakim jest mizoginizm zaangażowali się również celebryci.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Me_Too_(ruch)


#MeToo