Jak zablokować teatr

Jak zablokować teatr – Jak Starostwo Powiatowe w Zakopanem postanowiło postawić przystanek na środku wjazdu do Teatru Rozrywki w Zakopanem!

Poniższy tekst jest artykułem Teatru Rozrywki RZT w Zakopanem, który tym sposobem woła o pomoc, ponieważ nieprzychylni im politycy wpadli na pomysł jak zablokować teatr RZT.

Tekst czytelny na komórce:
https://www.facebook.com/grzegorz.kempinsky/posts/10219437480062121

Jak zablokować teatr

Jak zablokować teatr

TU JEST TEATR NIE PRZYSTANEK !!!

Drodzy widzowie i wszyscy Ci którzy kochacie Sztukę, a w tym nasz Teatr Rozrywki RZT w Zakopanem.

Wszyscy z Państwo, którzy śledzicie naszą trudną i zarazem absurdalną sytuację postawienia tzn. rozkraczenia przystanku autobusowego na środku wjazdu do teatru- TAK, TAK,… nie przystanku obok wjazdu ,nie wjazdu do posesji na początku lub zakończeniu zatoczki ale centralnie przez ŚRODEK …

Uczestniczyłem wczoraj w sesji Rady Powiatu Tatrzańskiego, gdzie pozostawiony bez jakiejkolwiek odpowiedzi na nasze wnioski – zgłosiliśmy interpelację dotyczącą kuriozalnego rozwiązania przystanku z wjazdem przez sam środek do naszego obiektu.

Naświetlę parę ważnych faktów jak Starostwo Powiatowe w Zakopanem pod osłoną “przebudowy na zgłoszenie” przeprowadza projekt użytku publicznego bez kontaktu z mieszkańcami i osobami bezpośrednio zaangażowanymi w projekt. Co ciekawe w inwestycji za kilka lub kilkanaście milionów drogi powiatowej Szymaszkowa/Powstańców Śląskich, gdzie na odcinku niecałego kilometra planuje (4) przystanki autobusowe.

Ze słów Naszelnik Infrastruktury Bożeny Stopki-Rapacz, cytuje: “największy ruch jest właśnie w środku tego odcinka, bezpośrednio na przeciwko Ośrodka Rekreacyjno-Narciarskiego, Polany Szymaszkowej, co wedle zdrowego rozsądku praktyczności i wygody dla mieszkańców, turystów byłoby to najdogodniejszym miejscem umieszczenia tam właśnie przystanków” . Dodam, że w tym obrębie Starostwo dysponuje również pasem drogowym i co mogłoby zaoszczędzić wiele milionów, Kuriozalne zatem, dla kogo proponowane (4) przystanki, gdzie poza paroma budynkami po sąsiedzku są łąki z owcami ???

Wracając… 150 metrów do naszego wjazdu i terenu zagospodarowanego przepiękną zielenią i kwiatami, która została skrytykowana przez radnego Jerzego Zachorko, nieznającego faktów możliwości zagospodarowania tego miejsca, gdzie kilkanaście lat wcześniej wyrażono na nią zgodę, również jego retoryka stwierdzenia, że w mieście na ul. Kościeliskiej jest przystanek z przejazdem i to nic nowego, (wspomnę, że jest to istniejący przystanek, tam od lat, a wjazd usytuowany jest na początku zatoki), więc NIE jest adekwatnym przykładem nowego przystanku planowanego u nas z przejazdem przez ŚRODEK zatoki.

Również starosta Piotr Bąk, szybko zapomniał o zapewnieniach dobrej woli, możliwości znalezienia kompromisowego rozwiązania, nie mówiąc o empatii i wsparciu (nigdy nie był u nas w Teatrze) dla naszego Teatru i kultury z której Zakopane tak słynie?????

Reasumując – wydawałoby się projekt użytku publicznego czyli powinien być tworzony i realizowany drogą kompromisu, wspólnie z mieszkańcami, dla ich potrzeb i BEZPIECZEŃSTWA ruchu drogowego, Z CZYM SIĘ WIĄŻE NIEROZERWALNIE brak możliwości dostępu do naszego obiektu osób niepełnosprawnych w proponowanym rozwiązaniu. Gdzie podwyższenie terenu o 90 cm spowoduje zimą odcięcie nas od jakiegokolwiek wyjazdu z posesji.

A co jeśli na przystanku, gdy śnieg będzie sypał, będą stali ludzie, a my chcąc wyjechać z posesji musimy się rozpędzić, jak zahamować?!!!

Poniesie Pan Panie Piotrze za to odpowiedzialność – ZA WYPADEK?

Po wstępnej wizji lokalnej POLICJI ( Wydział Ruchu Drogowego ), ich zdanie było jednogłośne: ,,TEN POMYSŁ JEST NIEBEZPIECZNY”!

Bądźcie z nami i prosimy wszystkich kochających Teatr, sztukę, zaangażowanych w kulturę, wspierajcie nas, PISZCIE DO STAROSTWA I RADNYCH W NASZEJ SPRAWIE, TAK NIE MOŻE BYĆ!!!

PRZYSZŁOŚĆ NALEŻY DO NAS,… w imię naszego spektaklu inspirowanego ponadczasowym wielkim dziełem S .Wyspiańskiego “WESELE” – BO TO POLSKA WŁASNIE !!!, którym wznawiamy naszą działalność już 04 lipca “20. Godz. 20:00

ZAPRASZAM SERDECZNIE w imieniu całej ekipy naszego Teatru – KOCHANI WIDZOWIE BĄDŹCIE LICZNIE Z NAMI!!!

https://www.facebook.com/rztszymaszkowa/posts/2643020249249996


#TeatrRozrywkiZakopane