Jak przekonać kobietę w łóżku

Jak przekonać kobietę w łóżku – Znakomita anegdota z życia Aliny Janowskiej, której przedstawiono propozycję nie do odrzucenia.

A przy okazji dowiemy się, jak przekonać kobietę w łóżku!

Jak przekonać kobietę w łóżku

Jak przekonać kobietę w łóżku

ALINA JANOWSKA: (…) Gdy Wojciech Siemion zapukał wraz z Jerzym Markuszewskim do mych drzwi, leżałam właśnie w łóżku chora na grypę.

Wcześniej dzwonili, a potem mocno pukali, więc wreszcie zwlokłam się z łóżka i ciągnąc kołdrę za sobą, uchyliłam drzwi.

Jurek przedstawił się przez szparę, a potem Wojtek. Przeprosiłam za dziwny kostium w postaci kołdry, poprosiłam panów o zamknięcie oczu i po omacku weszliśmy do sypialni.

Zająwszy ponownie miejsce w łóżku spytałam:

– W jakiej sprawie panowie tak nagle?

Markuszewski, przepraszając za ”najście bez zapowiedzenia”, szybko i jasno przedstawił sprawę:

– Agnieszka Osiecka i Andrzej Jarecki napisali sztukę na dwoje aktorów. Jeden stoi obok, a druga leży w łóżku. Bardzo krótki termin. Egzemplarz zostawiamy, ja reżyseruję, a wy gracie, pardon – kreujecie dwie postacie. Czy doktór był u pani? Jeżeli nie, to lepiej, bo jak pani przeczyta scenariusz, lekarz nie będzie potrzebny! Zdrowia – już jutro wyskoczy pani z łóżka. To wspaniale, że pani akceptuje moją propozycję.

Przez cały czas jego exposé nie udało mi się wtrącić słowa. To niemożliwe, mam wysoką temperaturę i chrypię. Rozbawili mnie pan reżyser Markuszewski i stojący za nim Siemion, który cały czas robił miny i gesty potwierdzające słowa Jurka. Rozbroili mnie zupełnie i szybko wychrypiałam:

– Zostawcie tekst, przez noc pomyślę.

Próby trwały… dwa tygodnie! Premiera odbyła się w piętnaście dni od zapukania dwóch dżentelmenów do moich drzwi.

Wniosek: mężczyźni najlepiej potrafią przekonać kobietę…w łóżku!

Alina Janowska

Alina Maria Janowska-Zabłocka (ur. 16 kwietnia1923 w Warszawie, zm. 13 listopada 2017 tamże) – polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna.

Jej pierwszy występ w 1943 zapowiadał Jerzy Waldorff, akompaniowali Witold Lutosławski i Andrzej Panufnik[. Po wojnie trafiła do łódzkiego Teatru Syrena, grała w kabarecie Gong. Wypatrzona w Syrenie przez asystenta Leonarda Buczkowskiego znalazła się na planie Zakazanych piosenek (1946). W 1946 ukończyła Szkołę Tańca Artystycznego Janiny Mieczyńskiej w Łodzi. W 1948 zdała aktorski egzamin eksternistyczny.

Była prezesem Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Gniazdo”, od 2007 była członkiem honorowym i Prezesem Honorowym Stowarzyszenia.

Alina Janowska po raz ostatni wystąpiła przed publicznością 17 marca 2013 na 34. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w koncercie „Urodziny Aliny. Benefis Aliny Janowskiej”, kiedy świętowała jubileusz pracy artystycznej. Cierpiała na chorobę Alzheimera. Zmarła 13 listopada 2017 w Warszawie mając 94 lata. Tydzień później po mszy świętej pogrzebowej w kościele św. Stanisława Kostki została pochowana w Alei Zasłużonych cmentarza Wojskowego na Powązkach (kwatera G-tuje-37).

https://pl.wikipedia.org/wiki/Alina_Janowska


#AlinaJanowska