Jak pożyczać pieniądze

Jak pożyczać pieniądze – przepiękna anegdota o tym, z jaką maestrią “Lopek”, Kazimierz Krukowski pożyczał od innych pieniądze.

Znamy wszyscy ludzi, którzy pożyczają pieniądze, ale ich nie oddają, poniżej dowiemy się jak pożyczać pieniądze, albo raczej, jak ich nie oddawać.

Jak pożyczać pieniądze
Throwing bucket of money

Jak pożyczać pieniądze

Do aktora i artysty kabaretowego Kazimierza Krukowskiego „Lopka” podszedł w atelier filmowym jeden z kolegów i mówi:

– Słuchaj, Lopek, pożyczyłeś ode mnie w zeszłym roku sto złotych na tydzień i dotąd nie oddałeś. Czyś zapomniał o tym?

– Ależ nie, kochany. To jest jedno z moich najpiękniejszych wspomnień.

Kazimierz Krukowski 

Kazimierz Krukowski (ur. 2 lutego 1901 r. W Łodzi – zm. 24 grudnia 1984 r. W Warszawie ), znany zawodowo jako Lopek był polskim kabaretowcem, pisarzem, rewią i aktorem filmowym.

Kariera 

Wykonał pieśni i monologi znanych poetów i autorów tekstów, w tym Mariana Hemara , Jerzego Jurandota , Antoniego Słonimskiego , Juliana Tuwima i Andrzeja Własta . Swój pierwszy film nakręcił w 1927 roku ( Ziemia obiecana ) w ramach duetu komediowego „Lopek i Florek” z Adolfem Dymszą ; nakręcili razem jeszcze kilka filmów, w tym Janko Muzykant; Ułani, ułani, chłopcy malowani i Co mój mąż robi w nocy ? (Co robi mój mąż w nocy?) W 1935 roku zagrał w filmie ABC miłości . Był zatrudniony w kabarecie Qui Pro Quo przez jego kuzyna Juliana Tuwima. Występował w teatrach, kleynkunst i kabaretach, w tym Morskie Oko, Banda, Cyganeria, Cyrulik Warszawski , Wielka Rewia, aw 1939 r. Założył własny teatr Ali Baba.

„w kabaretach nowy gatunek rozrywki – żydowski żart, monolog lub szkic znany jako szmonces – zyskał na znaczeniu. Szmonces , nieuchronnie charakteryzowany przez mniej lub bardziej subtelny żydłaczenie , w najlepszym razie obrócił pretensjonalnego żydowskiego asymilatora lub nękanego Żydowski kupiec stał się powszechnie dostępnymi symbolami dyslokacji współczesnego życia; w najgorszym przypadku stał się wulgarną antysemicką karykaturą. Wykonawca Kazimierz Krukowski (1902–1984), znany jako Lopek, był jednym z tych, którzy zostali uznani za specjalistę w tym gatunku ”.

Podczas II wojny światowej pojawił się w jednym z kabaretów w getcie warszawskim . Walczył w Związku Radzieckim, a następnie mieszkał w Wielkiej Brytanii , Stanach Zjednoczonych i Argentynie , gdzie prowadził teatr El Nacional .

https://en.wikipedia.org/wiki/Kazimierz_Krukowski


#scena