Jak poradzić sobie z negatywną energią

Jak poradzić sobie z negatywną energią ludzi wokół – to mało naukowy, ale bardzo przystępny artykuł o tym, jak się nie dać ściągnąć w dół.

Nie potrzeba być geniuszem, żeby zrozumieć, jak się zachować, żeby uniknąć negatywnej energii, ale zazwyczaj trwa to latami i kosztuje wiele doświadczeń, zanim się tego nauczymy, dlatego bardzo podoba mi się poniższy zestaw zachowań, z którego wynika, jak sobie poradzić z tym, co złe wokół nas i w nas samych.

Jak poradzić sobie z negatywną energią

Jak poradzić sobie z negatywną energią ludzi wokół

Świat będzie wystawiał cię na próbę, podsuwając ludzi i sytuacje, które mają sprawdzić jakim jesteś naprawdę człowiekiem, na ile potrafisz słuchać siebie, podążać za intuicją, zarządzać emocjami, przezwyciężać trudne momenty. Większość z nich będzie próbowała pociągnąć Cię w dół, uderzając w Twoje najbardziej nieprzepracowane przekonania i lęki. Ale to od ciebie zależy, czy im na to pozwolisz.

Jak zatem poradzić sobie z negatywną energią ludzi wokół?

1. Pamiętaj – wszelkie zachowania i emocje innych ludzi nie są skierowane przeciwko tobie.To tylko efekt tego, z czym nie radzi sobie dana osoba. Naucz się nie brać więc tego do siebie i zaakceptuj, że to takie po prostu jest. Nie masz wpływu na zmianę zachowań innych osób ani takiej mocy sprawczej. Każdy odpowiada bowiem za siebie.

2. Wyznaczaj granicę w kontaktach z ludźmi o negatywnych emocjach. To ty decydujesz w jaki sposób pozwalasz traktować siebie. To na co pozwolisz, to bowiem otrzymasz.

3. Unikaj rywalizacji, oceniania i chęci odwetu. To zawsze pociąga za sobą negatywne emocje i zakończenia. Jesteś ponad to i  potrafisz tak zarządzać swoim emocjami, aby przejść obok tego obojętnie.

4. Nie angażuj się w mało merytoryczne dyskusje, których celem jest zrzucenie na ciebie odpowiedzialności czy umniejszenie twojej wartości. Nie musisz nikomu nic udowadniać. Doskonale znasz swoją wartość.

5. Nie analizuj negatywnych zachowań czy sytuacji. Im bardziej będziesz o tym mówić, myśleć, tym trudniej będzie ci zachować spokój. Odpuść, przekieruj myśli na innych tor, zmień otoczenie.

6. Zawsze pamiętaj, jaką wartościową osobą jesteś i cokolwiek spotka cię ze strony innych osób, nie pozwól, abyś pomyślała inaczej. Pamiętaj – słabi ludzie próbują poczuć się lepiej kosztem innych, silni – wspierają siebie nawzajem.

7. Pomyśl, czy możesz odciąć się od tych ludzi, którzy ciągną cię w dół i zrób wszystko, aby się z nimi pożegnać. Otaczaj się tymi, przy których możesz wzrastać, rozwijać się i osiągać założone cele.

Jeżeli chcesz latać z orłami, przestań taplać się z kaczkami. Harv Eker

Zobacz także: “Nie ma czegoś takiego jak porażka. To po prostu życie, próbujące przesunąć nas w innym kierunku”. Zobaczcie, czym jest porażka wg kobiet sukcesu”

Magdalena Koźmala, redaktor naczelna, Photo by Verne Ho on Unsplash

https://kempinsky.pl/businessandprestige.pl/jak-poradzic-sobie-z-negatywna-energia-ludzi-wokol/?fbclid=IwAR242y2u7QiCeNVKS8HZS5lGfANF3-TQmAr8a6m6RHXCYM6H4hBp0ai2kRk


#NegatywnaEnergia