Jak nisko stoczył się nasz gatunek?

Jak nisko stoczył się nasz gatunek? – Co się stało z ludzkością, że przestała być “ludzka” i że jest skłonna do popełniania najnikczemniejszych czynów?

Napawa mnie to okropnym smutkiem, kiedy widzę, jak nisko stoczył się nasz gatunek.

Jak nisko stoczył się nasz gatunek

Jak nisko stoczył się nasz gatunek?

Moja znajoma zaadoptowała jakiś czas temu pięknego kota rasy brytyjskiej, którego właściciele oddali po 10 latach do schroniska, bo zaczął chorować.

Powiedzcie mi, co z “ludźmi” jest nie tak?

Jak nisko stoczył się nasz gatunek, żeby być zdolnym do popełniania takich czynów?

Jak można żyć z kimś przez 10 lat codziennie i nie darzyć go miłością, albo przynajmniej głębokim przywiązaniem?

Jak można potraktować bezbronne, czujące, kochające nas miłością bezwarunkową stworzenie w taki sposób?

Co to są za potwory, które oddają swoich podopiecznych do schronisk, swoich bliskich do szpitali i do przytułków, kiedy zaczynają im sprawiać kłopot?

Gdzie się podziały wyższe wartości naszego życia?

Czy w ogóle jakieś inne wartości, niż “mieć” mają jakiekolwiek znaczenie?

Nie wiem. Nie potrafię odpowiedzieć na pytanie, czy zawsze tak było, czy nasz świat i nasza rzeczywistość tak totalnie podupadły.

Wydaje mi się jednakowoż, że kiedy ja byłem młodszy, zanim jeszcze przez “wolność” zostaliśmy przerobieni przez kapitalistyczny system z obywateli na konsumentów było odrobinę inaczej.

To jednak niczego nie zmienia. Świat toczy się ku przepaści i wygląda na to, że nie możemy nic zrobić, żeby go zatrzymać.

Napawa mnie to nieograniczonym smutkiem.

Ze swojej strony robię, co mogę, żeby tępić patologię na świecie, ale często wygląda to tak, jak walka z wiatrakami, albo raczej z wielogłową Hydrą; odcinam jedną głowę, a na jej miejsce wyrastają dwie nowe.

Nie jest to zbyt optymistyczny obrazek rzeczywistości, ale niestety tak on właśnie wygląda.

Dlatego apeluję do każdego z Was: Czyńcie dobro! Nie tkwijcie w gniewie! Lepiej dawajcie, niż bierzcie! I przede wszystkim – bądźcie ludźmi, a nie bezmyślnymi konsumentami!

Amen!

Ludzkość 

Ludzkość – pojęcie oznaczające zarówno wszystkich przedstawicieli gatunku człowiek rozumny, zamieszkujących Ziemię, jak również naturę ludzką, której przypisywane są pozytywne wartości (jak dobroć, życzliwość, szlachetność).

Ludzkość posiada swoje prawa, które są stawiane całej ludzkości przez nią samą, pomimo faktu, że ludzkość korzysta z tych praw za pośrednictwem konkretnych ludzi.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ludzko%C5%9B%C4%87


#człowieczeństwo