Jak nie być dupolizem

Jak nie być dupolizem – przepiękny list od mojej koleżanki z Francji, która należy do tak zwanej ciemiężonej, milczącej większości artystów.

Kilka razy pisałem o tym, że piszę tak naprawdę dla ludzi w branży, którzy są sterroryzowani pod butem presji grupowej tych mądrzejszych, bardziej oświeconych, bardziej demokratycznych, bardziej tolerancyjnych, którzy od dawna w sposób ciemny, zły, nietolerancyjny, niedemokratyczny, nietolerancyjny, stygmatyzujący i wykluczający myślących inaczej, trzęsą branżą teatralną.
Rzadko jednak dzielę się tymi listami, smsami, mailami i telefonami, bo nie leży w mojej naturze, żeby się chwalić, a poza tym, gdyby te wyrazy sympatii zostały rozszyfrowany, osoby te mogłyby mieć nieprzyjemności, albowiem za samo postawienie lajka pod moim postem ktoś taki mógłby nawet wylecieć z teatru.
Tym razem jednak postanowiłem upublicznić taką wiadomość – oczywiście anonimowo, albowiem ta wiadomość oddaje sens tego, co robię, czyli nie tylko jak nie być dupolizem, ale jak dawać ludziom, którzy tego potrzebują, nadzieję, poczucie bezpieczeństwa i poczucie przynależności do większej (choć na razie trzymanej pod butem) grupy.

 

 

 

Jak nie być dupolizem

 

 

 

 

Jak nie być dupolizem

“Grzegorz zbieram się, żeby do ciebie napisać… bo, b0 się jakoś z tobą zaprzyjaźniłam przez FB ( my nie znaliśmy się w szkole!!!!!!! ????? Choć wszyscy moi znajomi ze szkoły znają ciebie z tamtych czasów) po prostu bardzo, bardzo cię polubiłam i nabrałam zaufania, jak do starego przyjaciela…

 

Bardzo, lubię twoje wpisy FB… czasami mnie ratują w gorszych momentach, a najczęściej wnoszą mi radość!!!!!!

Ponieważ wciąż trzymasz poziom i wciąć masz odwagę… daje mi to siłę czasem… i poczucie bezpieczeństwa!!!!!!!!

 

To zdurnienie stadne… dobija, a ty jesteś tak naprawdę jedyny… który ma parę i odwagę bycia sobą… i za to jestem ci bardzo, bardzo b wdzięczna!!!!!!!!!!!

 

Poza tym ja właśnie tak pojmuję zjawisko pt. artysta… potrzebuję wierzyć, że za tym stoi kręgosłup i odwaga i bycie porządnym facetem a nie dupolizem!!!!!!!!!!!

 

Jesteś nielicznym przypadkiem kogoś, kto stał mi się naprawdę bliski via FB!”

 

 

 

 

dupoliz

lizus, pochlebca; dupowłaz, wazeliniarz

 

https://sjp.pl/dupoliz


#dupoliz