Jak miliony innych kobiet

Jak miliony innych kobiet –  to następny odcinek znakomitej książki Anny Rychter, Trener Duszy o życiu codziennym we współczesnej Polsce.

 

Jak miliony innych kobiet

 

Jak miliony innych kobiet

Świat zawirował Jesiennej przed oczami.

„Idę stąd, wychodzę natychmiast, niech się dzieje co chce, bo zaraz się rozpłaczę. Nie będę przecież walić ich po pyskach, choć przydałoby się, ale nie mogę dalej dać się poniżać, w końcu mam resztki babskiego honoru.”

 

Nagle olśniła ją myśl jak tonącego:

„Zaraz złapię jego teczkę i tak pieprznę po ryjach tych, pożal się Boże kochanków, że zostaną po nich tylko dwie różowe plamy…”

 Ale opanowała się ostatkiem urażonej dumy:

„Nie będę przecież bić się o samca, który potwierdził właśnie, że monogamia to coś wymyślonego przez mężczyzn tylko dla ich żon.”

Odwróciła się szybko, bo poczuła pierwsze, piekące łzy pod powiekami. Wybiegła z baru na mały placyk pełen plastikowych stolików i krzeseł poustawianych pod wielkimi parasolami, reklamującymi jakąś markę piwa. Sezon letni już się skończył, parasole były zamknięte, na dworze nie było nikogo, bo siąpił wrześniowy, gęsty deszcz.

Poszła na sam koniec placyku, nad ostatnim stolikiem rozłożyła ciężki parasol i jak automat usiadła na mokrym krześle. Twarz paliła ją, czuła się jakby miała gorączkę. Była w szoku.

„A więc i ja także, jak miliony innych kobiet! Co teraz będzie? Co ich łączy? Czy zostanę sama jak moja matka, kiedy długo chorowała i ojciec odszedł do innej, zdrowej kobiety? Ale przecież nie jestem chora, więc dlaczego? To chyba fatum rodzinne, powielam schematy, tylko, że jeszcze nie zachorowałam, a mój mąż ma już inną…”

C.D.N.

Anna Rychter

strona, gdzie można kupić całą książkę:
https://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=trener_duszy,druk

Fatum

Fatum – zły los. W mitologii rzymskiej to personifikacja nieuchronnego, nieodwracalnego losu; nieodwołalna wola bogów, na którą nikt nie ma wpływu. Fatum ciążące nad człowiekiem ograniczało ramy jego wolnej woli, kierując skutki działań w jednym tylko, zgubnym kierunku. Było bezpośrednią przyczyną jego końcowej klęski i tragedii.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Fatum


#trenerduszy #zyciecoedziennewpolsce