Jak być szczęśliwym

Jak być szczęśliwym – Podstawą zmian, postawą wszystkich ulepszeń naszego życia jest łamanie własnych niechcianych norm. Tam leży nasz prawdziwy potencjał.

Mój kolega bardzo pięknie pisze o tym, jak być szczęśliwym:

Jak być szczęśliwym

Jak być szczęśliwym

Mało kto rozumie czym jest miłość, szczęście, dobrostan. Czasami rozumiemy czym jest zdrowie, ale nad pozostałymi się nie zastanawiamy. Bo i po co się zastanawiać jak “w życiu takie rzeczy jak miłość to rzadkość, albo się nie przydarzają”. Mało tego, mamy nieustannie wyobrażenie, że ktoś napisał dla nas ten scenariusz naszego filmu, gry, życia. Że to wszystko wokół, to nam się przydarza. Jednak, nawet nie bardzo rozumiejąc co to, chcemy być szczęśliwi! Dążymy do tego, chcemy być kimś i chcemy mieć coś swojego do pokazania światu. Ale wydaje się nam wciąż, że to za mało, że jeszcze nie osiągnęliśmy tego stanu, że jest on odległy i uwarunkowany rzeczywistością. Zatem …

jak być szczęśliwym?

Czy trudno być szczęśliwym?

Znalezienie odpowiedzi wymaga od nas zastanowienia i rozważenia w sobie. Bo świadomie lub nie stworzyliśmy własne niechciane normy i zaprogramowaliśmy nasze umysły na ich akceptację. Ale właśnie te niechciane normy w nas powodują, że czujemy się uwięzieni jak w klatce. I wierzymy, że tak właśnie musi wyglądać nasze życie. A to nie jest prawda. Otóż podstawą zmian, postawą wszystkich ulepszeń naszego życia jest łamanie własnych norm. Bo nasz prawdziwy potencjał leży poza niechcianymi normami. Aby je przeskoczyć, trzeba je odwrócić, zmienić, złamać. Oczekujesz czegoś od świata, najpierw zmień to w sobie.

Bezwarunkowa miłość

Okazuje się, że miłość jest wszystkim, a życie bez niej niczym. Miłości nie możesz dostać, możesz ja tylko dawać. Ale jeśli umiesz i dajesz miłość z zamiarem zwrotu, to nie jest prawdziwa miłość. To zwykła wymiana. Miłość musi być bezwarunkowa, gdyż tylko ta bezwarunkowa może nas uleczyć i uczynić gotowym do złamania naszych wewnętrznych niechcianych normy. Ponadto miłość pozbawia strachu i potęguje determinację praw boskich. Kochając, przestrzegamy tych praw. A to z kolei wraca do nas i nas uszczęśliwia. No cóż, takie to miłe.

Przebaczenie

Wybaczanie innym jest trudne, ale czy aby na pewno wybaczyć musimy innym, czy sobie? No bo komu chcesz wybaczyć, skoro świat jest twoim odbiciem? Tak naprawdę mamy moc, aby wybaczyć wyłącznie sobie. Wybaczyć swoje zachowanie, postawę, wybaczyć poczucie krzywdy i żal. Zwróć uwagę, że inni nie mają z tym kłopotu, bo nie znają twoich trosk. Zatem komu masz wybaczać jak nie sobie. A w zamian uwolnisz współczucie i miłość – także do innych. Zatem do dzieła! Nad tym nie trzeba debatować, to koniecznie trzeba wdrożyć.

Poskromienie lęków

Strach jest fałszywym dowodem, który wydaje się być prawdziwy. Sam strach to pierwotny instynkt i zagnieżdżony jest w umyśle. Głównie boimy się nieznanego. Podobnież, jak każde zwierze. Jesteśmy tym strachem uwarunkowani. A to oznacza, że aby poczuć własną strefę komfortu, musimy poruszać się w tym co znamy, i unikać rzeczy, które są dla nas tajemnicze i nieznane. A jednak to nie daje wyzwolenia. Artyści, liderzy, ludzie wielcy, bądź operatywni, nie pozwalają sobie na własną strefę komfortu, gdyż tworzą. Uświadom sobie te obawy, sięgnij w przemyśleniach jak głęboko możesz i stań im twarzą w twarz.

Dbałość o emocje

Przyjęto, że świat zewnętrzny tworzy myśli, te zaś emocje. I tak trwało, mimo iż Chrystus wyraźnie mówił. Zauważ, że nie ma szans komukolwiek powstrzymać się od płaczu lub krzyku z radości, bądź złości. Zatem to nie świat tworzy nasze myśli, a one emocje, tylko zupełnie na odwrót. To nasze emocje kreują nasze myśli, a te zaś kreują nasz świat. Jeśli twój świat jest przykry i smutny, to ty jesteś przykry i smutny. Złam paradygmat, odwróć myślenie, zaakceptuj wszystkie swoje emocje i zrozum, że czas przestać uciekać. Musisz przeobrazić te emocje w uczucia, które są dla ciebie akceptowalne. Przeciwstawianie się czemukolwiek to strach.

Tabula rasa

Niezapisana karta, czyli nowy początek. Trudno ale warto. Nie bój się nowego, nie bój się zaczynać niczego od początku, bo przegapisz szansę, by nadać swojemu życiu prawdziwą siłę i to własną świadomą. Wszystko ma nowy początek, aby wyciągać wnioski i odkrywać nowe niepoznane obszary. Wydawać by się mogło to banalne, ale wszystkiego uczysz się od początku, zatem co za problem? Nowy początek wysyła jasny sygnał do świata, mówi, że jesteś gotowy zmienić swoje życie. Sukces w życiu, obojętnie jaki, jest bezpośrednio związany z otwartością właśnie na zmiany. To jest ta otwartość umysłu. I każdy to potrafi.

Odpuszczenie

To rozumiemy literalnie, bowiem łamanie wewnętrznych norm oznacza puszczanie tego, co nam nie służy. Nie jesteś ani pępkiem świata, ani też żadną ofiarą losu. Ani gorszy, ani lepszy. Jesteś jedyny i wyjątkowy. Dlaczego? Bo nie ma takiego drugiego. Aby zaistnieć, musisz odpuścić wszystko, co cię w środku tłumi. Aby zachować zdrowie, osiągnąć dobrostan i szczęście, najpierw musisz posprzątać swoje wnętrze. Czyli zmienić siebie. Mimo niesamowitości i bolesności tzw. przeszłości, postaraj się wyjść poza to. Bądź obserwatorem swego życia. Nie zagłębiaj się w przeszłość. Nie wybiegaj w przyszłość. Skup się na tym co tu i teraz. Z czego żyjesz. To istota, to twój świat. Zmieniaj!

Medytacja

Już kilkanaście co najmniej razy to pisałem. Medytacja. Medytacja jest jednak istotna. Gdyż jest to zagłębianie się w siebie. Ponadto medytacja to akt świadomości, który czyni cuda i pomaga wyjść poza własne uwarunkowania. Medytacja to nic innego jak wyciszenie i zagłębienie się w sobie. Dostrzeżenie innej perspektywy i zauważenie możliwości właściwego wyjścia z czegokolwiek lub wejścia. Ponadto trochę spokoju ci się przyda. Zaszyjesz świat jak powiesz “idę medytować”, to prawie jak cytując Teda “w Chrystusie”.

Jak być szczęśliwym?

PS. Nie rób nikomu co tobie nie miłe. To nie nakaz. To rada.

https://www.augustynski.eu/jak-byc-szczesliwym-2/?fbclid=IwAR1QUJulHxLB4JItJ83mSXhANU9U3Z9NL5kS6_84ZnKH_2iV8bRs3PEfJ2o


#Szczęście