Jak być szczęśliwym?

Jak być szczęśliwym? – Teraz każdy może nauczyć się szczęścia! Słynny na całym świecie kurs uczący szczęścia dostępny jest za darmo na necie.

Słynny kurs Uniwersytetu Yale uczy jak być szczęśliwym.

Tekst czytelny na komórce:
https://www.facebook.com/grzegorz.kempinsky/posts/10219380596160059

Jak być szczęśliwym

Jak być szczęśliwym?

Teraz każdy może nauczyć się szczęścia! Słynny na całym świecie kurs dostępny jest za darmo

Świadomość rosnącej liczby ofiar i zakażonych z powodu epidemii koronawirusa może obniżać nasze samopoczucie. Sytuacja szczególnie niekorzystna wydaje się dla osób samotnych i cierpiących na depresję. Dziś jednak każdy może za darmo skorzystać ze słynnego kursu prestiżowego Uniwersytetu Yale. Pomaga on zrozumieć stan dobrego samopoczucia i nauczyć wprowadzenia się w niego.

Jak być szczęśliwym?

Odpowiedzią na nurtujące wielu z nas pytanie, jak być szczęśliwym, jest psychologia szczęścia. Temat bardzo obszerny, jednak poznanie kilku jego aspektów pozwala lepiej zrozumieć fenomen stanu dobrego samopoczucia.

Prof. Laurie Santos na Uniwersytecie Yale prowadziła kurs, na którym omawiała właśnie mechanizmy szczęścia oraz fakty i mity z nim związane. Studium cieszyło się tak ogromnym zainteresowaniem, że zaczęło brakować wykładowców, którzy mogliby je prowadzić. Santos postanowiła jednak w dobie epidemii ułatwić ludziom dostęp, tym bardziej że dziś szczęście i samopoczucie wydają się dobrem deficytowym.

Nauka o dobrym samopoczuciu z Yale

Kurs podzielono na 10 tygodni i zakłada, że w ciągu 7 dni powinno poświęcić się od 1 do 3 godzin oglądania wideo z kursu nagranego przez samą prof. Laurie Santos. Średnio 2 godziny tygodniowo wydają się niczym w porównaniu z codziennie oglądaną telewizją czy serialami na Netflixie.Reklama.

1. tydzień “Wprowadzenie” – przedstawienie kursu wraz z ankietą wstępną i odkryciem swoich mocnych stron.
2. tydzień “Błędne wyobrażenie o szczęściu” – wyjaśnienie kwestii związanych z dobrą pracą, prawdziwą miłością czy perfekcyjnym ciałem.
3. tydzień “Dlaczego nasze oczekiwania są tak złe?” – wyjaśnienie kwestii życzliwości i kontaktów społecznych.
4. tydzień “Jak możemy pokonać nasze uprzedzenia?” – wyjaśnienie kwestii przewartościowania myślenia i punktów odniesień.
5. tydzień “Rzeczy, które naprawdę sprawiają, że jesteśmy szczęśliwi” – wyjaśnienie, co można zrobić, by poprawić swoje poczucie szczęścia.
6. tydzień “Przeniesienie strategii do praktyki” – wyjaśnienie, jak można zastosować strategię w praktyce i budować lepsze nawyki.
7. tydzień “Ostateczne rozpoczęcie wyzwania” – rozpoczęcie wyzwania w związku ze szczęściem, jakiego zamierzamy się podjąć.
8. tydzień “Kontynuacja wyzwania”.
9. tydzień “Kontynuacja wyzwania”.
10. tydzień “Zgłoszenie swoich ostatecznych ustaleń”.

https://kempinsky.pl/mamadu.pl/146409,psychologia-szczescia-nauka-dobrego-samopoczucia-uniwersytetu-yale?fbclid=IwAR20j0vQbGI5wyFI4bxge_QL7edk_InvJxIo4LSfXvOEpGS15FAYA1NUG5Q


#szczęście