JAK BYĆ KREATYWNYM

Znalezione w sieci:

“Pamiętaj… osoba kreatywna zawsze próbuje tego co niewłaściwe. Jeśli podążasz tylko za tym co jest właściwe nigdy nie będziesz kreatywny ponieważ ‘właściwe’ oznacza – odkryte przez innych”

 

headTen cytat doskonale odwzorowuje to, co sam mówię o tworzeniu, czyli, że proces prawdziwego aktu twórczego zaczyna się dopiero wtedy, kiedy stajesz przed nieznanym, kiedy wkraczasz w terra incognita”.

 

Taka podróż jest zawsze stresująca, bo łączy się z ryzykiem. Ale tylko wtedy dla mnie ma sens, kiedy wykracza, poza to, co już poznane.

 

Kiedy pracuję nad nową sztuką zazwyczaj przychodzi taki moment, kiedy stajemy przed ścianą, która wydaje się nie do pokonania. Zawsze wtedy mówię moim aktorom, że to bardzo dobrze, bo właśnie wtedy zaczyna się najważniejszy proces twórczy.

 

Grunt to się nie zestresować, nie zblokować, tylko spokojne drążyć dalej, a rozwiązanie przychodzi nagle i zazwyczaj samo”, ale prawda jest taka, że gdybyśmy nie udeptywali dziewiczej ziemi, cierpliwie jej nie orali, nigdy na niej nic by nie wyrosło.


#GrzegorzKempisky #kreatywność #akttwórczy #terraincognita