Hot dog z jajecznicą

Hot dog z jajecznicą – Lubię parówki, bułki i jajecznicę. Dlaczego nie połączyć tego w jedną całość? Spróbujcie takie hot dogi są wyśmienite!

Wczoraj nie wiedziałem, co zjeść na kolację.
Jakoś ani parówki, ani jajecznica, ani kanapki z bułki mnie nie pociągały.
Ale połączone w jedno danie wyniosły poszczególne składowe na nowy wymiar smaku.
Oto mój przepis na hot dog z jajecznicą:

 

 

 

Hot dog z jajecznicą

 

 

 

 

Hot dog z jajecznicą

 

Ulubione parówki (1 na hod doga)

 

Ulubione bułki (1 na hod doga)

 

3 jaja wolnowybiegowe

 

masło do smażenia

 

sos remuladowy

 

Ulubione pikle, żeby przełamać smak (Ja użyłem konserwowe jalapeno, ale moim zdaniem może także być ogórek konserwowy, kiszony, a nawet kiszona kapusta.)

 

Ostra musztarda angielska (opcjonalnie)

 

Prażona cebulka (opcjonalnie)

 

 

 

 

1. Zróbcie jajecznicę na maśle z 3 jaj.

 

2. Podgrzejcie bułki w mikroweli, piekarniku, albo na patelni

 

3. Posmarujcie bułkę musztardą (albo keczupem, jeżeli go wolicie)

 

4. Włóżcie podgrzaną w wodzie parówkę, dołóżcie pikle i jajecznicę, a na koniec polejcie sowicie remuladą i posypcie prażoną cebulką

 

Gotowe!

 

 

Oczywiście nie jest to jedyna słuszna opcja tego domowego dania rodem z fast foodów. Generalna zasada według mnie brzmi: weź to, co lubisz i włóż do bułki!

 

Smacznego!

 

 

 

 

Hot dog

Hot dog – gorąca parówka lub kiełbasa z zimnym sosem (majonez, ketchup) serwowana najczęściej w długiej bułce. Danie typowo amerykańskie oraz przykład jedzenia typu fast food.

 

Historia hot doga zaczęła się we Frankfurcie nad Menem, któremu tradycyjnie przypisuje się miejsce powstania parówek w 1487, stąd też polska nazwa Frankfurterki. Inna wersja głosi, że parówki wynalazł Johann Georghehner, rzeźnik z zawodu, który około 1600 roku wynalazł parówki zwane Dachshund, czyli jamnik, z którymi potem powędrował do Frankfurtu.

 

Następny etap wiąże się z przybyciem do USA imigrantów z różnych państw. Wśród nich byli także rzeźnicy, między innymi Charles Feltman, Niemiec, który w 1871 roku otworzył na Coney Island pierwszą budkę z dachshundem w bułce mlecznej. W ciągu pierwszego roku sprzedał 3684 takich dań. Niektórzy twierdzą, że przed Feltmanem, w latach 60., bliżej nieznany Niemiec otworzył budkę z podobnymi potrawami.

 

W 1893 roku nastąpiła popularyzacja hot doga – po pierwsze za sprawą wystawy World’s Columbian Exposition, ostatniej wystawy światowej (World Fair) w XIX w. Tam właśnie, aby zaspokoić potrzeby wielomilionowej rzeszy zwiedzających, pootwierano setki stanowisk z takimi bułkami z parówkami. Drugim ważnym zdarzeniem było otwarcie pierwszego stoiska z hot dogami na stadionie baseballowym, przez Niemca, Chrisa von de Ahe, ówczesnego właściciela St. Louis Browns, drużyny Major League of Baseball.

 

Inna wersja twierdzi, iż hot dog taki jakim go dziś znamy został wynaleziony w 1904 roku przez Bawarczyka Antona Feuchtwangera. Był on sprzedawcą na wystawie Louisiana Purchase Exposition. Podczas tej wystawy pożyczał on różnym osobom swoje białe rękawiczki, aby mogli trzymać jego rozgrzane parówki. Jako że większość rękawiczek nie była zwracana, zwrócił się o pomoc do swojego szwagra, piekarza, który przygotował dla niego specjalne długie bułki, do których mógłby wkładać owe parówki.

 

Historyk kulinariów Bruce Kraig, emerytowany profesor Uniwersytetu Roosevelta, zaznaczył, iż wielu chciałoby przypisać sobie miano „wynalazcy” hot doga, ale najprawdopodobniej, biorąc pod uwagę, że z Niemiec pochodzi kultura jedzenia parówek z chlebem, ta forma jedzenia pochodzi od niemieckich imigrantów, którzy rozpropagowali ją i w nieco zmienionej formie stała się częścią amerykańskiej kultury.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Hot_dog


#HotDog