Hipokrytka kontra ignorant

Hipokrytka kontra ignorant – Niedawno doszło do dość kuriozalnego starcia słownego, Roberta Mazurka z Iloną Łepkowską w radio RMF FM.

Kuriozalnego bo Ilona Łepkowska, która słynie z tego, że jest najbardziej wpływową osobą w hiperkonsumpcyjnej branży scenariuszy seriali i telenowel komercyjnych, występowała w roli działaczki społecznej i antykonsumpcjonistki, a Robert Mazurek, którego cenię wysoko za to, że ma odwagę stawiać głośno i publiczne pytania, które są wysoce trafne i niewygodne, występował w roli osoby niedouczonej i niezorientowanej w tym, jak wygląda polityka kulturalna Polski. I tym sposobem dyskutowali ze sobą hipokrytka kontra ignorant.

 

I o ile Panu Mazurkowi można jeszcze wybaczyć, bo podejrzewam, że wcale ignorantem nie jest, tylko udawał takowego, żeby móc postawić irytujące pytania, które stawiają sobie zapewne ci, którzy ignorantami są, to niestety Pani Łepkowskiej zgrywanie społecznie zaangażowanej i oburzonej na “rozpasaną konsumpcję, która jest do tego reklamowana w mediach społecznościowych, bo przynosi dodatkowe dochody” i uważanie tego za rzecz skandaliczną, jest nie tylko niesmaczne i obrzydliwe, bo to właśnie ona jest jedną z tych osób, która do tego procederu najbardziej się przyczyniła swoimi pozbawionymi jakiejkolwiek wartości artystycznej tasiemcami telewizyjnymi, to jeszcze ta Pani, która zarobiła na tej działalności oszałamiającą kasę, jest najmniej ze wszystkich upoważniona do tego, żeby występować, jako głos uciemiężonych i niezamożnych artystów.

 

To naprawdę wysoko odstręczające i to, że właśnie osoby jej pokroju uczestniczyły w wypracowaniu tej bardzo złej ustawy, uważam za kompletnie chybione, szkodliwe i wysoko nieetyczne i niemoralne, a już mówienie na antenie o tym, że czuła się zawstydzona faktem, że w restauracji, którą odwiedziła obsługiwał ją jako kelner, aktor, który gra w jednej z jej produkcji zakrawa już nie tylko na najwyższego lotu hipokryzje, ale także nadprzeciętną głupotę.

 

 

 

Hipokrytka kontra ignorant

 

 

 

 

Hipokrytka kontra ignorant

Ostre starcie Łepkowskiej z Mazurkiem. Poszło o status artysty zawodowego

Ilona Łepkowska starła się z Robertem Mazurkiem ws. projektu ustawy o uprawnieniach artysty zawodowego.

 

Nowy projekt ustawy o uprawieniach artysty zawodowego i pomysł opłaty reprograficznej stał się powodem starcia w RMF FM pomiędzy Robertem Mazurkiem a reżyserką i scenarzystką Iloną Łepkowską.

 

– To nie jest polski wymysł, czy mój albo kolegów, którzy byli inicjatorami projektu tej ustawy. Prawda jest taka, że na całym świecie cywilizowanym, zwłaszcza w Europie, artyści są wspierani, ponieważ oni tworzą kulturę – uzasadniała Łepkowska.

 

Dlaczego mamy płacić na biednych artystów?

Zdaniem Roberta Mazurka, zmuszenie ludzi do dodatkowych opłat przy zakupie np. telewizora, dekodera czy laptopa, żeby wesprzeć artystów, którym nie udało się osiągnąć kariery, jest niesprawiedliwością.

 

– Wszystkie restauracje w Londynie czy Nowym Jorku są pełne aktorek, które marzą o roli. To będzie kosztowało wielu ludzi dodatkowe opłaty. Dlaczego, kupując papier do ksero musze płacić opłatę reprograficzną? – zastanawiał się Mazurek.

 

– Jeżeli ktoś nie potrzebuje ich twórczości, jeśli nie znajdują żadnych amatorów swoich wierszy, to może by poszli do innej pracy – zasugerował dziennikarz.

 

“To nie będzie podatek”

Łepkowska obstawała przy tym, że trzeba wspierać artystów, ponieważ to oni tworzą kulturę, a ich praca jest niewymierna.

 

– Twórczość to nie jest coś, co się dzieje w sposób rytmiczny, tak, jak praca etatowa – stwierdziła.

 

Zaznaczyła również, że “opłata reprograficzna nie jest podatkiem”. – To opłata, która jest opłatą za tzw. dozwolony użytek. Ma ona umocowanie w prawie autorskim – powiedziała.

 

– Większość artystów jest niezamożnych – podkreślała scenarzystka. – Uważam, że rozpasana konsumpcja, która jest do tego reklamowana w mediach społecznościowych, bo przynosi dodatkowe dochody, jest dla mnie rzeczą skandaliczną. Mówię w imieniu tych artystów, którzy nie mają żadnych stałych dochodów – dodała

 

https://dorzeczy.pl/opinie/184207/lepkowska-kontra-mazurek-starcie-o-artyste-zawodowego.html

 

 

 

 

Przeczytaj całą rozmowę Roberta Mazurka z Iloną Łepkowską:

https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/poranna-rozmowa/news-artysta-zawodowy-to-nie-jest-polski-wymysl-ostre-starcie-maz,nId,5220949#crp_state=1

 

 

Znakomity wywiad z Wojtkiem Wojciech Konikiewicz demaskujący cały kretynizm nowej ustawy o artystach!!!
WARTO POSŁUCHAĆ!!!

https://radio.opole.pl/497,1354,wojciech-konikiewicz-o-trudnej-sytuacji-artystow?fbclid=IwAR0RG16_QZHB0UK7eYjH-F5-5XPtKCM_6Pux8sL0QGmON4l_fa1hYK4N9jE


#UstawaOUprawieniachArtystyZawodowego