Gwiazdy jak błazny

Gwiazdy, które ku uciesze gawiedzi robią z siebie idiotów i zachowują się, jak błazny to chyba coraz powszechniejszy obraz otaczającej  nas rzeczywistości.

 

gwiazdyNiedługo nie będzie chyba już takiej rzeczy, której by ludzie nie zrobili dla kariery na skróty, albo zaistnienia przez chwilę na ekranie telewizora.

Ja już pomijam, że pojęcie gwiazdy w naszym kraju jest mocno wątpliwe, bo większość z nich to są gwiazdy rangi dolnoalbańskiej, tak jak dolnoalbańskiej rangi są ich wątpliwe dokonania.

A jeśli już zdarzy się ktoś wyjątkowy o wyjątkowym talencie to cała sfora “życzliwych” już zadba o to, żeby sprowadzić go do swojego poziomu.

Ale zakładając, że pojęcie gwiazdy w naszym małym kraju w środku Europy,  na końcu świata jednak istnieje, to niepojęta dla mnie jest większość ich dokonań.

Zupełnie nie rozumiem, jak gawiedź może się emocjonować tym, jak gwiazdy ze świata aktorskiego, albo muzycznego, skaczą do wody, albo jak jakieś panienki poszukują męża rolnika.

Świadomie nie piszę o tym nic więcej, bo ze skruchą przyznaję, że nie obejrzałem ani minuty z tych wiekopomnych programów.

Przez przypadek dzisiaj zobaczyłem jednak kawałek teleturnieju, który utrzymuje się chyba najdłużej na antenie telewizyjnej i prawdziwą sadomasochistyczną fascynacją oglądałem jak te tak zwane gwiazdy prześcigały się w niby-dowcipnych komentarzach, fałszywych uśmiechach i generalnie konkurowały ze sobą w szeroko pojętym debiliźmie.

Nie mogłem wyjść ze zdumienia, że ktokolwiek może chcieć oglądać tych brzydkich i fałszywych ludzi i jaką papką dla cymbałów karmi się ludzi, więc czym szybciej wyłączyłem brutalnie gwiazdy pilotem i podporządkowując się swojemu własnemu haśle, wyrzuciłem telewizor przez okno.

Amen

 

idiota

1. dureń, kretyn, wariat, imbecyl, debil, bałwan, głupiec, głupi, głupol, głupek, przygłup, przygłupek, półgłówek, półgłupek, baran, muł, osioł, tuman, gamoń,bęcwał, głąb, cymbał, kołek, ciołek, tępak, tępota, matoł, pacan, tłumok, tłuk, cep, cap, trep, młot, jełop, jełopa, błazen, pajac, czub, palant, patafian,bezmózgowiec, wolnomyśliciel, pomyleniec, pomylony, oszołom, pospświr, pospświrus, pospszajbus, pospwał, kiep, ciemna masa, ciemny żłób, zakuta pała,kurzy/ptasi móżdżek, boże/ głupie/marynowane cielę, barania/kapuściana/ośla/pusta/tępa głowa, pospbarani/kapuściany/ośli/pusty/tępy/zakuty łeb
www.synonimy.pl/synonim/idiota/
__________________________________________________________________________
#gwiazdy