Grypa twórcza

Grypa twórcza to stan permanentnego zainfekowania bakcylem twórczości, która objawia się często ostrym bólem mięśni służących do myślenia.

 

grypa twórczaO dziwo mięśnie wykorzystywane do myślenia często okazują się nie mieć pozornie nic wspólnego szarą masą, która wypełnia centralne biuro umysłowe zgromadzone pod kopułką reżysera.

Moja grypa twórcza objawia się często w ten sposób, jak dzisiaj, kiedy przychodzę tak zmęczony po niezwykle intensywnej i płodnej próbie, że ledwo dopełzam do łóżka.

Dziwię się wtem, że mam potworne zakwasy i piekielnie bolą mnie na przykład łydki – a przecież “tylko siedziałem” na próbie.

Między Bogiem, a prawdą sam do końca nie wiem, jakie są mechanizmy grypy twórczej, ponieważ dzieje się to zupełnie nieświadomie i pozornie faktycznie “tylko siedzę” na próbie.

Ale faktem także jest, że dawka energii, jaką wydalam z siebie w trakcie jednej czterogodzinnej próby jest równa biegowi na długi dystans.

Ze swojego prywatnego poletka żałuję tylko głęboko, że niestety nie spala tyle samo tłuszczu, więc jako dieta odchudzająca grypa twórcza kompletnie się do tego nie nadaje.

Amen

 

Synonimy do wyrażenia inwencja twórcza:

błyskotliwość, bystrość, dowcip, esprit, geniusz, imaginacja, inteligencja, iskra boża, koncept, natchnienie,polot, pomysłowość, pomyślunek, przemyślność, przytomność, rozmach, spryt, talent, wyobraźnia, zdolność kreacji, żywość umysłu,
https://kempinsky.pl/synonim.net/synonim/inwencja+tw%C3%B3rcza

 

Grypa

Grypa – ostra choroba zakaźna układu oddechowego wywołana zakażeniem wirusem grypy.

Grypa przenosi się pomiędzy ludźmi drogą kropelkową (np. podczas kichania), a największa ilość zachorowań występuje podczas sezonowych epidemii, powodując ostre objawy uniemożliwiające pracę osobom czynnym zawodowo. Epidemie grypy powodują znaczne koszty społeczne i niekiedy mają zasięg kontynentalny lub światowy, dlatego grypa wymaga globalnej koordynacji epidemiologicznej.

W większości przypadków zachorowanie na grypę powoduje obłożną chorobę, w części przypadków mogą występować powikłania i zdarzają się też przypadki śmierci, szczególnie u dzieci, osób starszych i obciążonych innymi, dodatkowymi poważnymi chorobami.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Grypa

__________________________________________________________________________
#twórczość