Grand Prix festiwalu

Akademicki Teatr Remont z Grand Prix festiwalu!

grand prix

Duży sukces odniósł reprezentujący Politechnikę Śląską Akademicki Teatr REMONT. W III Festiwalu Teatrów Studenckich START, który odbył się w Warszawie w dniach 20-24 kwietnia tego roku, gliwiczanie pokazali najlepszy zdaniem jurorów spektakl i otrzymali Grand Prix Festiwalu! A w jury festiwalu zasiadali eksperci z najwyższej półki – Leszek Mądzik, Lech Śliwonik i Joanna Pietraszek. Gratulujemy!

Nagrodzonym spektaklem był “Amok” Thomasa Freyera, w reżyserii Grzegorza Kempinsky’ego, który od kilku lat opiekuje się grupą. Oprócz AT REMONT w festiwalu wzięło udział siedem grup teatralnych z innych polskich uczelni.

PLAKAT AMOK

Sztuka Thomasa Freyera zainspirowana jest tragicznymi wydarzeniami w Erfurcie w roku 2002, kiedy to licealista zabił kilku swoich nauczycieli i kolegów. W przejmujący sposób opowiada o banalności zła, zadając przy tym pytanie, z czego ono może wynikać? Odpowiedzi musi udzielić sobie sama publiczność…

W spektaklu wystąpili: Katarzyna Kapler, Magdalena Jasik, Edyta Marciniak, Miłosz Kurlanc, Piotr Praszkiewicz, Dawid Doniec, Krzysztof Wieczorek, Kamil Balzam, Grzegorz Czerepak, Szymon Paszek.

Dariusz Jezierski
https://kempinsky.pl/info-poster.eu/akademicki-teatr-remont-z-grand-prix-festiwalu/

III Festiwal Teatrów Studenckich START 2016 

III Festiwal Teatrów Studenckich START 2016 odbył się w Teatrze TrzyRzecze oraz Teatrze Academia w dniach 20-24 kwietnia 2016 roku.

Uczestnikami byli: Teatr Bakałarz Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Teatr Granda  Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Teatr Hybrydy Uniwersytetu Warszawskiego, Teatr Białe Słonie z Warszawy, Teatr TACKa Uniwersytetu Gdańskiego, Akademicki Teatr Remont Politechniki Śląskiej z Gliwic, Teatr nie ma Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Teatr Scena Główna Handlowa SGH. W składzie jury znaleźli się Joanna Pietraszek, Leszek Mądzik oraz Lech Śliwonik.

Oprócz spektakli studenckich, widzowie zobaczyli też Spektakl Mistrzowski – Wot takaja żizń w wykonaniu Teatru Biuro Podróży z Poznania.

W ramach festiwalu w Instytucie Teatralnym odbyła się konferencja naukowa Teatr studencki: wczoraj i dziś wraz z pokazem filmów Andrzeja Titkowa. Zaprezentowana również została wystawa Festiwale START w foyer Teatru TrzyRzecze.

Grand Prix festiwalu otrzymał Akademicki Teatr Remont Politechniki Śląskiej w Gliwicach za spektakl Amok moja dziecinada….
https://kempinsky.pl/festiwalstart.pl/sample-page/

Grand Prix 

Grand Prix (z franc.Wielka Nagroda, oficjalny skrót GP) – pojęcie używane w odniesieniu do różnego rodzaju zawodów sportowych, głównych nagród nafestiwalach i w konkursach w różnych dziedzinach.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Grand_Prix


#akademickiteatrremont