Głęboki sprzeciw wobec odwołania Magdaleny Piekorz

Głęboki sprzeciw wobec odwołania Magdaleny Piekorz – Konfederacja Reżyserów Polskich ostro protestuje przeciwko odwołaniu Magdaleny Piekorz!

Magdalena Piekorz straciła stanowisko szefowej Agencji Kreacji Filmu i Serialu TVP. Odwołanie jest kompletnym zaskoczeniem dla wszystkich w branży filmowej i telewizyjnej, bowiem pani Piekorz podczas pięciu miesięcy pełnienia swojej funkcji dała się poznać środowisku twórców filmowych i telewizyjnych, jako niezwykle profesjonalna i kompetentna osoba. Jej odwołanie, budzi poważny niepokój, że znowu stanowiska będą rozdawane podług klucza znajomości i zasług politycznych, a nie merytorycznych.
Kompletnie apolityczna Konfederacja Reżyserów Polskich wyraża swój głęboki sprzeciw wobec tego odwołania.

 

Poniżej prezentujemy pismo wystosowane do prezesa TVP, do wiadomości Ministra Kultury:

 

 

 

Głęboki sprzeciw

 

 

 

 

Głęboki sprzeciw wobec odwołania Magdaleny Piekorz!

Szanowny Panie Prezesie,

 

Konfederacja Reżyserów Polskich pragnie wyrazić swój głęboki sprzeciw wobec odwołania pani Magdaleny Piekorz, ze stanowiska dyrektora Agencji Kreacji Filmu i Serialu Telewizji Polskiej.

 

Podczas pięciu miesięcy pełnienia swojej funkcji pani Magdalena Piekorz dała się poznać środowisku twórców filmowych i telewizyjnych, jako niezwykle profesjonalna i kompetentna osoba.

 

W trakcie sprawowania przez nią dyrektury Agencja Filmu i Serialu na nowo odzyskała należną jej rangę i prestiż.

 

Odwołanie pani Piekorz z pełnionej z wielkim zaangażowaniem służby społecznej budzi nasze najgłębsze oburzenie  i godzi w podstawy misyjności Telewizji Polskiej i zarządzania według obiecanej przez nowe władze najwyższych standardów fachowości i transparentności.

 

Z poważaniem itd.

 

 

 

Konfederacja Reżyserów Polskich

Konfederacja Reżyserów Polskich to w całkowicie apolityczna grupa najlepszych fachowców, oraz osób ich wspierających, tworząca cech reżyserów, dbający o najwyższe standardy zawodowe tego fachu i pokrewnych, takich jak na przykład dramatopisarz, aktor, operator, montażysta, scenograf, reżyser światła, dźwiękowiec, kostiumograf, kompozytor, scenarzysta, dramaturg etc.,

 

– oraz sprzeciwiająca się patologicznym zachowaniom i praktykom w branży teatralnej, filmowej i telewizyjnej.

 

 

 

 

Magdalena Piekorz nie jest już dyrektorką Agencji Kreacji Filmu i Serialu Telewizji Polskiej – ustalił “Presserwis”.

Z naszych informacji wynika, że Piekorz została odwołana ze stanowiska. Kierowała agencją od połowy stycznia 2024 roku, kiedy zastąpiła Joannę Snochowską-Majer.

 

Magdalena Piekorz to reżyserka filmowa i teatralna, autorka filmów dokumentalnych. Jej debiutem fabularnym są “Pręgi” na podstawie powieści “Gnój” Wojciecha Kuczoka.

 

Do zadań Agencji Kreacji Filmu i Serialu należy m.in. poszukiwanie i pozyskiwanie pomysłów, scenariuszy, formatów, materiałów literackich i konspektów.

 

(KOZ, 15.05.2024)

 

https://www.press.pl/tresc/81789,magdalena-piekorz-stracila-stanowisko-szefowej-agencji-kreacji-filmu-i-serialu-tvp


#film