Gdzie mógłbym kupić golf?

Gdzie mógłbym kupić golf? – Znakomita anegdota, z życia Andrzeja Łapickiego, mówiąca wiele o tym, jak postrzegani są znani aktorzy przez zwykłych ludzi.

Kto, gdzie i dlaczego zapytał Andrzeja Łapickiego: “Przepraszam, gdzie mógłbym kupić golf?”

 

 

 

Gdzie mógłbym kupić golf

 

 

 

 

Gdzie mógłbym kupić golf?

Idąc ulicą Marszałkowską ANDRZEJ ŁAPICKI został zaczepiony przez nieznajomego:

 

– Przepraszam, gdzie mógłbym kupić golf?

 

– Dlaczego właśnie mnie pan o to pyta? – zainteresował się aktor.

 

– Przyjechałem na zakupy z Białegostoku – wyznał szczerze nieznajomy – i poza panem nikogo w Warszawie nie znam.

 

 

Anegdota znaleziona na stronie “Anegdoty teatralne, filmowe i muzyczne”

https://www.facebook.com/profile.php?id=100077316920526

 

 

 

 

Andrzej Łapicki

Andrzej Łapicki (ur. 11 listopada 1924 w Rydze, zm. 21 lipca 2012 w Warszawie) – polski aktor teatralny i filmowy, reżyser teatralny, profesor i rektor Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, poseł na Sejm X kadencji.

 

Uczęszczał do Gimnazjum i Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie, które zakończył maturą w ramach tajnego nauczania w 1942. Studiował następnie w konspiracyjnym Państwowym Instytucie Sztuki Teatralnej (m.in. u Zofii Małynicz, Marii i Edmunda Wiercińskich, Mariana Wyrzykowskiego, Jana Kreczmara). Uczestniczył w podziemnych przedstawieniach teatralnych, recytując poezję Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Tadeusza Gajcego, był aktorem Teatru Żołnierskiego Biura Informacji i Propagandy Komendy Głównej Armii Krajowej. Brał udział w powstaniu warszawskim.

 

Życie prywatne

Był synem Borysa i Zofii z domu Fromont. Jego ojciec był profesorem i wykładowcą prawa rzymskiego na Uniwersytecie Warszawskim oraz Uniwersytecie Łódzkim. Jego pradziadek Hektor Łapicki pełnił funkcję wojewody mińskiego w czasie powstania styczniowego.

 

Jego pierwszą żoną była Zofia Chrząszczewska (od 1947 do jej śmierci w 2005), z którą miał córkę Zuzannę (Grzegorz był adoptowanym synem Zofii z jej poprzedniego związku). 5 czerwca 2009 ożenił się powtórnie – z teatrolog Kamilą Mścichowską, młodszą od niego o 60 lat.

 

Andrzej Łapicki zmarł 21 lipca 2012 w swoim domu w Warszawie. Uroczystości pogrzebowe aktora odbyły się 27 lipca 2012 w warszawskim kościele św. Karola Boromeusza. Został pochowany w grobowcu rodzinnym na cmentarzu Powązkowskim w Warszawie (kwatera c/5/6).

 

W 2012 Kamila Łapicka opublikowała wspomnienia Andrzeja Łapickiego w formie wspólnie prowadzonych rozmów, zatytułowane Łapa w łapę.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_%C5%81apicki


#AndrzejŁapicki #Anegdota