Fantazje seksualne kobiet

Fantazje seksualne kobiet – Jakie są fantazje seksualne kobiet i co one tak naprawdę oznaczają? Czy są wynikiem “niedoborów” w związku, czy czymś zupełnie innym?

Nie istnieją złe fantazje seksualne. W marzeniach nie musimy się niczym martwić. Wszystko dzieje się w naszej wyobraźni, więc nie trzeba przejmować się konsekwencjami.

Fantazje seksualne kobiet

Fantazje seksualne

Wyobraźnia wodzi na pokuszenie wiele z nas. Nagle, nie wiadomo dlaczego, zaczynamy marzyć o gorącym seksie z kobietą, całkiem obcym mężczyzną, albo o udziale w orgii. Nie mamy wpływu na nasze sekretne myśli, choć one mogą sporo zmienić w nas.

Nieprzyzwoite myśli
Kobiety niełatwo namówić do zwierzeń na temat ich najgłębiej ukrytych pragnień. Trzy czytelniczki postanowiły nam opowiedzieć o swoich fantazjach. Ze wszystkimi pikantnymi szczegółami!


Erotyka w naszych snach

Marzenia senne to odrębna kategoria fantazji. Nie mamy nad nimi takiej kontroli, jak nad marzeniami świadomymi. Zdarza się więc, że budzimy się zaniepokojone, oblane zimnym potem.
Seks śni się nam często.
Aż 40 procent wszystkich kobiecych snów ma taki charakter. Co więcej, erotyczne sny potrafią nawet niektóre z nas doprowadzić do całkiem prawdziwego orgazmu!
Kto się w nich pojawia?
Możemy się spodziewać właściwie każdego mężczyzny: własnego narzeczonego, dawno zapomnianych znajomych, kolegów z pracy, sąsiada, prezydenta, nawet samego księcia Karola. Czy to znaczy, że każdy z nich pociąga nas seksualnie? Niezupełnie.
Nie zawsze chodzi o erotykę. To nie tożsamość bohaterów ze snu jest znacząca, lecz nasze potrzeby. Seks z osobą publiczną może np. świadczyć o potrzebie bycia docenioną. Ekskochankowie z kolei sygnalizują w snach naszą tęsknotę za czymś, co utraciłyśmy.

Wyznania czytelniczek komentuje seksuolog

Erotyczne fantazje są odbiciem naszych autentycznych, często nieuświadomionych potrzeb. Stanowią źródło niewyczerpanych pomysłów, z których śmiało można czerpać.

Czasami rzeczy, o których marzymy, mogą wydawać się skrajnie wyuzdane, przerażające, niebezpieczne. Dopóki pozostają w sferze fantazji, spełniają swoje zadanie, ale większość z nich w rzeczywistości wcale nie okazałaby się przyjemna.

Współczesną encyklopedią tajników kobiecych fantazji jest książka Nancy Friday “Mój sekretny ogród”. Autorka pytała tysiące kobiet o ich erotyczne marzenia, co umożliwiło jej ?skatalogowanie? erotycznych wyobrażeń naszej płci. Okazało się, że motywem przewodnim kobiecych fantazji są gwałtowne, a nawet agresywne zachowania mężczyzn! I choć w realnym życiu wcale nie chciałybyśmy przeżywać tych sytuacji, podnieca nas wizja wymuszonego stosunku czy seksu z wieloma partnerami lub kimś zupełnie obcym. To prawdopodobnie wyraz naszej tęsknoty za silnym mężczyzną.
Czasem jednak popełniamy błąd i próbujemy wcielić w życie takie groźne i perwersyjne pragnienia. Tak może się stać w wypadku Magdy. Propozycją orgii mąż naraża ich oboje na rozczarowanie, zazdrość, bezradność i pustkę. Wprowadzone w czyn pragnienia mogą się stać przyczyną nieporozumień lub wręcz zagrożeniem dla ich związku, a nawet dla zdrowia.

Joanna pragnęła czegoś zupełnie odmiennego, niż zaproponował jej partner. Poszła za głosem instynktu i zrealizowała fantazję o seksie z nieznajomym. Spełniona fantazja pozwoliła jej odkryć prawdę o sobie. Ale niedobrze byłoby, gdyby teraz zaczęła polować na kolejnych kochanków z marzeń, szukała ostrego seksu z przygodnie poznanymi partnerami. Powinna raczej znaleźć sobie partnera, z którym może się kochać zmysłowo i “pierwotnie”.

Z kolei myśli o seksie z kobietą nie muszą jeszcze oznaczać skłonności lesbijskich – chyba że nachodzą nas uporczywie i sprawiają więcej przyjemności niż marzenia o seksie z mężczyzną. Natalia zapragnęła kobiety tylko jeden raz. Może ta krucha postać uaktywniła w niej potrzebę czułości, której brakowało jej w związku?

Nie istnieją złe fantazje. W marzeniach nie musimy się niczym martwić. Wszystko dzieje się w naszej wyobraźni, więc nie trzeba przejmować się konsekwencjami.

www.kobieta.pl/artykul/fantazje-seksualne


#seks #sex