Ewa Millies-Lacroix na czele AKT

Ewa Millies-Lacroix na czele nowo powołanej Agencji Kreacji Teatru Telewizji, co bardzo dobrze rokuje na przyszłość Teatru Telewizji w Polsce.

Mam tę przyjemność i zaszczyt znać Ewę od lat dziewięćdziesiątych i ogromnie się cieszę, albowiem Ewa Millies-Lacroix jest niezwykle kompetentną osobą z ogromnym dorobkiem i wiedzą, więc jestem pewien, że jest to odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu, która rokuje nadzieję na powstanie Polskiego Teatru Telewizji z popiołów.


Ewa Millies-Lacroix na czele AKT


Warszawa: Zarząd TVP powołał Agencję Kreacji Teatru Telewizji Polskiej

Zarząd TVP powołał Agencję Kreacji Teatru Telewizji Polskiej. Jej głównym zadaniem będzie tworzenie spektakli Teatru Telewizji, przeznaczonych dla anten TVP oraz serwisu TVP VOD. Pełnomocnikiem Zarządu ds. utworzenia AKT została Ewa Millies-Lacroix.

Według władz TVP, “dzięki działaniu Agencji zwiększy się liczba premierowych spektakli, prezentowanych widzom Telewizji Polskiej. Będą wśród nich przedstawienia, oparte na tekstach napisanych specjalnie na zamówienie Agencji Kreacji Teatru Telewizji”.

Pełnomocnikiem Zarządu ds. utworzenia Agencji Kreacji Teatru Telewizji Polskiej została Ewa Millies-Lacroix, wieloletnia redaktor Teatru Telewizji.

– Cieszę się, że nastąpił powrót do sytuacji, gdy poniedziałkowy Teatr Telewizji odzyskuje swoją pozycję. Chcemy podnieść jego rangę artystyczną i społeczną, a zwłaszcza przedstawić nowoczesne propozycje – powiedziała PAP w piątek Ewa Millies-Lacroix.

– Zamierzamy skupić się zwłaszcza na poniedziałkowym paśmie, tak, aby od września pojawiły się przynajmniej dwie premiery miesięcznie – dodała. Zapowiedziała, że nowa jednostka w TVP będzie chciała “reaktywować Scenę Faktu, a także cykl przedstawień dla dzieci”.

– Szukamy autorów i nowych wyzwań. Zapewnimy twórcom nowoczesne, lepsze warunki pracy. Wierzę, że widzowie powrócą do Teatru Telewizji – zapowiedziała Millies-Lacroix.

W komunikacie TVP przesłanym PAP w piątek napisano, że “powołanie nowej jednostki Teatru Telewizji to powrót do najlepszych tradycji Telewizji Polskiej”.

– Teatr Telewizji to zjawisko unikatowe w skali światowej, które zasługuje na wyjątkową opiekę Telewizji Polskiej – podkreślił cytowany w komunikacie prezes TVP Jacek Kurski. Dodał, że jego spektakle “trwale wpisały się w polskie dziedzictwo kulturowe i wypełniają najwyższe standardy misji publicznej”. – Powołanie Agenci Kreacji Teatru Telewizji przywróci mu należną rangę w polskiej kulturze, pozwoli popularyzować kulturę wysoką i wzbogacić ofertę programową o produkcje najwyższej jakości – poinformował Kurski.

Pierwsze spektakle wyprodukowane przez nową Agencję pojawią się już we wrześniu w ramach jesiennej ramówki TVP.

Ewa Millies-Lacroix ukończyła studia na Wydziale Polonistyki UW oraz Wydziale Wiedzy o Teatrze w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie (obecnie Akademia Teatralna). W 1992 r. ukończyła cykl seminariów menedżerskich w zakresie organizacji i produkcji programów telewizyjnych (Polish Institute of Management). Współpracuje z Teatrem Telewizji od 1989 r. Na swoim koncie ma ponad 200 przedstawień, których była producentką, redaktor prowadzącą i scenarzystką. Jest dyrektorem organizacyjno-artystycznym Festiwal Teatru Telewizji Polskiej i Teatru Polskiego Radia “Dwa Teatry” w Sopocie.
https://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/243129.html


#teatrtelewizji