Dzisiaj adoptowałem człowieka

Dzisiaj adoptowałem człowieka – Przepiękny i wzruszający tekst o tym, jak miłość zwierząt potrafi przemienić smutek w radość i spokój ducha.

Znalazłem ten tekst na tablicy WaldEck Kaciuban i wydaje mi się tak piękny i prawdziwy, że publikuję go także tutaj.
Dzisiaj adoptowałem człowieka:

 

 

 

 

 

 

 

Dzisiaj adoptowałem człowieka

Serce mi pękało, gdy widziałem go tak samotnego i zdezorientowanego.

 

I nagle jego łzawiące oczy spotkały się z moimi.

 

Nie lubię zapachu smutku. Machałem mocno ogonem i bardzo chciałem na niego skoczyć.

 

Przemówił do mnie ze słodkością i wiedziałem, że muszę go uratować! Ten człowiek mnie potrzebował, więc szczekałem przyjaźnie z całych sił.

 

Był bardzo blisko mnie i czułem jego dłonie, pozwoliłem by mnie głaskały.

 

Człowiek uśmiechnął się przez chwilę, a kiedy wziął mnie na ramiona, zacząłem czuć, jak jego serce rozgrzewa się. Przybliżyłem się do jego policzków i poczułem, że są na nich łzy. Spojrzałem na niego głęboko, a jego odpowiedzią był uśmiech. Wtuliłem się mocno w jego ramiona i obiecałem sobie, że będę go już zawsze kochać i nigdy się z nim nie rozstawać.

 

Jakie miał szczęście, że przechodził tą ulicą i mogłem go spotkać i ja też czuję się szczęściarzem że właśnie go uratowałem.

 

Dziś uratowałem życie.

 

Dzisiaj adoptowałem człowieka!

 

na tablicy:
WaldEck Kaciuban

 

 

 

 

Sześć powodów, dlaczego miłości powinniśmy uczyć się od zwierząt

Od zwierząt możemy uczyć się miłości absolutnie bezwarunkowej. I zachwytu. Pies kocha nas takimi, jakimi jesteśmy. Dla niego nie liczy się wygląd, wykształcenie, ilość zer na koncie. Dla naszego futrzastego przyjaciela jesteśmy doskonali tacy, jacy jesteśmy.

 

gdybyśmy choć na moment wyszli ze swojej bańki i rozejrzeli się wokoło, to okazałoby się, że niejednokrotnie możemy naszym braciom mniejszym “czyścić buty”, jeśli chodzi o okazywanie sobie miłości. Bo zwierzęta doskonale zdają sobie sprawę z tego, że miłość się robi. Że miłość to nie tylko uczucia i deklaracje, ale to “zachowanie polegające na miłości”, jakby powiedział behawiorysta Burrhus F.Skinner.

 

https://porady.sympatia.onet.pl/sympatia-radzi/szesc-powodow-dlaczego-milosci-powinnismy-uczyc-sie-od-zwierzat/xltd8xm


#Miłość