Dziś kolejny moment w naszym życiu

Dziś kolejny moment w naszym życiu – rozważania o naszym człowieczeństwie w formie refleksji, która zarazem jest pięknymi życzeniami noworocznymi.

Dziś kolejny moment w naszym życiu

31 grudnia 2017

Dziś kolejny moment w naszym życiu, właściwie zwykły. Niecodzienny, jedynie na skutek umowy, dzielącej czas z definicji linearny i bezemocjonalny, na okresy ułatwiające nam w tej bezkresności odnalezienie się i możliwość kontaktu miedzy sobą.

Jeszcze przed świtem. Ciemno. Cicho. Tylko zupa dla psów bulgoce w garnku. Jestem skupiony i mam nadzieję, myślący

Z tego powodu, że jednoznacznie zamyka się opisywalny jeden fragment czasu a nieodwołanie otwiera kolejny chcę złożyć, zgodnie ze zwyczajem życzenia.

Wszystkim nie mogę, bo technicznej możliwości nie ma. A chcę. Będą więc to Życzenia Złożone Samemu Sobie przez co w intencji Życzenia Złożone Każdej i Każdemu z Was.

Kto ma chęć i cierpliwość, zapraszam do czytania.

Stanąłem wiec przed lustrem. Zobaczyłem samego siebie patrzącego w ciszy ogromnej na samego siebie.

I co ? Figura jakaś nie taka. Nogi zbyt cienkie. Twarz tez inna niż 25 lat temu Żadna kobieta nie spojrzy. Nie wystartuję na czas w triatlonie ani Tour de France. K A T A S T R O F A

Otóż bzdura nad bzdurami. Wszystko jest w najwyższym porządku. Jestem kim jestem. Stóje prawie nagi, zaprzyjaźniony z czasem. Młodszy nie będę. Piękniejszy, wedle obowiązujących kanonów piękna, też nie.

Życzę więc sobie i Wam znalezienia w sobie Własnego Piękna. Uznania go , zaakceptowania i polubieniea Jakże poczujemy się prawdziwiej i lepiej.Odnajdźmy w sobie pierwiastek boskości.

Pokochajmy nasze zgrabne lub niezgrabne nogi.Polubmy to, że mamy włosy jak i to, że jesteśmy kompletnie łysi. I przestańmy siebie porównywać ze sobą w czasie minionym. Ani czasu nie cofniemy, ani nie odrosną nam włosy. A zyskaną energię przeznaczmy na nasze bycie tu i teraz.

Pomyślmy też o sobie w kategoriach teraźniejszości, na którą, jak wiemy złożyła się nasza historia.

Jesteśmy różni. To wspaniałe Jesteśmy podzieleni. To już o wiele gorzej.

Jeżeli uznamy fakt naszego człowieczeństwa za nadrzędny wobec, jakże wtórnej, naszej polskości , hiszpańskości, chińskości czy slowackości i zaczniemy myśleć tymi kategoriami, jakże ( nie z dnia na dzień ) zmieni się nasze o sobie myślenie i nasz do siebie stosunek.

O ile łatwiej będzie można dostrzec nasze człowieczeństwo.

Jeżeli uznamy, że obok naszej religii są inne, równoprawne, jak i ci, inni, którym religia jest do niczego nie potrzebna. i posługują się własnym systemem wartości. Jeżeli uda nam się nieagresywnie oddalić od siebie naszą wyższość nad odbierającymi świat, miłość i wszystko , co ludzkie, inaczej niż my, będziemy łatwiej mogli realizować nasze człowieczeństwo.

Miejsca starczy dla wszystkich. Na tym świecie jest mieszkań wiele.
Na Boga. Przestańmy wreszcie sobie bezustannie coś narzucać. Nakazywać lub zakazywać. Mówię o wartościach uniwersalnych a nie kodeksie drogowym.

Kończąc tę skromną summę marzeń moich i życzeń składanych sobie i Wam.

Zanim wynajdziemy u siebie i u innych wady i przywary, skupmy się natym co w nas pozytywne i kreujące czas przyszły..

I jeszcze jedno, bo bez tego nic.

Kochajmy psy, koty, króliki, świnki morskie i cala reszte i Nie zabijajmy słoni ,lwów, wielorybów, tygrysów syberyjskich i wszelkiego stworzenia.

A siebie nie rańmy i nie zabijajmy SŁOWEM, bo to broń okrutna.

Wojtek.

Sobie i Wam.

Wojtek Maryański

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=836994463139525&id=100004869375099


#życzenianoworoczne