Dzień szczęśliwego człowieka

Dzień szczęśliwego człowieka – Kilka znakomitych sposobów na to, co zrobić, żeby twój dzień był udany i żebyś kładł się spać szczęśliwy i zadowolony.

Zazwyczaj nie czytam domorosłych poradników psychologicznych, ale w wielkim uproszczeniu poniższe kilka punktów pokrywają się z tym, co stosuję od lat i co wynika z moich doświadczeń i poznawania świata.
Szczególnie ważne wydaje mi się codzienne podsumowanie minionego dnia, którego dokonuję w myślach codziennie, siedząc w moim kąciku między lodówka, a oknem.
Zatem, jak powinien wyglądać dzień szczęśliwego człowieka, albo raczej, co możesz zrobić, żeby takim człowiekiem się stać.

 

 

 

Dzień szczęśliwego człowieka

 

 

 

 

Dzień szczęśliwego człowieka

Jak powinien wyglądać dzień szczęśliwego człowieka? Ekspertka zdradza sposób na zagospodarowanie 24 godzin

Definicji szczęścia jest tyle, ile jest osób, które próbują ją stworzyć. Są jednak uniwersalne wartości, które będą się przewijać w większości opisów. Czy istnieje przepis na udany dzień? Okazuje się, że kluczem jest pozytywne myślenie.
Każdy dzień zawiera 24 niepowtarzalne godziny, które wydarzą się tylko raz. Warto o tym pomyśleć i wykorzystać je jak najlepiej, aby pod koniec każdego dnia poczuć satysfakcję. Jak sobie to ułatwić?

 

Przedstawiamy poniżej stworzony przez ekspertkę „Idealny plan dnia”.

 

#1 Stwórz w myślach swoją intencję

Gdy tylko otworzysz oczy, zastanów się, jakie są twoje życzenia na dany dzień. Wypowiedz je w myślach w formie pozytywnych afirmacji, jakby już się spełniły.

 

Ciężko, żeby los nam sprzyjał, kiedy sami nie wiemy, na czym tak naprawdę nam zależy. Gdy podejmiemy decyzję i zwizualizujemy ją sobie, natychmiast zaczynamy przyciągać do siebie dobre zdarzenia.

 

#2 Wypisz swoje cele

Kiedy już wiesz, czego pragniesz danego dnia, zapisz swoje cele na kartce w formie podpunktów. Aby było łatwiej, możesz podzielić je na mniejsze zadania, które prowadzą do najważniejszego celu.

 

W ciągu dnia systematycznie zerkaj na listę i oszacuj, ile czasu jeszcze zostało. Kolejne wykreślanie zrealizowanych zadań działa motywująco i daje energię do dalszego działania.

 

#3 Naucz się akceptować dyskomfort

Nie ma jednoznacznego przepisu na pozbycie się cierpienia z życia. Takie uczucia jak smutek, złość czy lęk po prostu są i warto zwrócić na nie uwagę, aby dowiedzieć się, co takiego chcą nam przekazać.

 

Bywają lepsze i gorsze dni, ale nasz nastrój jest zmienny w zależności od sytuacji. Po intensywnych doświadczeniach przychodzi moment na odpoczynek, czasami nudę. I to jest całkowicie normalne.

 

#4 Sprawiaj sobie małe przyjemności

Nawet w natłoku obowiązków codziennie znajdź chwilę dla siebie. Na ulubioną kawę, półgodzinną praktykę jogi, aromatyczną kąpiel. W takim momencie bądź w 100% tu i teraz, nie rozpraszaj się.

 

Takie małe przyjemności pokazują, jak jesteśmy dla siebie ważni. Obiecaj sobie, że każdego dnia zrobisz dla siebie coś miłego.

 

#5 Okazuj ludziom wdzięczność

Zawsze doceniaj dobre słowo, bliskość drugiej osoby i to, że ktoś poświęcił ci swój czas. Staraj się pozytywnie wpływać na atmosferę wokół siebie, uśmiechając się do ludzi i traktując każdego z nich z szacunkiem.

 

Jeśli zamierzasz skrytykować kogoś bliskiego, weź głęboki oddech i zastanów się, za co możesz mu podziękować. Z pewnością brakowałoby Ci tego, gdyby nagle go zabrakło.

 

#6 Spróbuj czegoś nowego

Rozwijamy się tylko wtedy, kiedy wychodzimy ze swojej strefy komfortu. Postaraj się każdego dnia zrobić coś, czego nie robiłeś nigdy wcześniej i porzucić dotychczasową rutynę.

 

Każdy ma swoją granicę, być może dla ciebie będzie to rozmowa z nieznajomym czy nauka nowej umiejętności z filmiku w sieci, a dla kogoś innego może… skok ze spadochronem.

 

#7 Podsumuj rzeczy, które ci się udały

Nic tak nie psuje nastroju, jak wewnętrzny krytyk, dlatego, żeby uniknąć jego dołującego głosu, sam wypisz osiągnięcia, których dokonałeś tego dnia. To mogą być pozornie niewielkie rzeczy, które udało ci się doprowadzić do końca.

 

Zauważ każdy podpunkt, który wykreśliłeś z porannej listy i poczuj autentyczną dumę. No bo jak nie ty, to kto inny poklepie cię po ramieniu? Teraz możesz już zasnąć spokojnie.

 

https://www.dobrewiadomosci.info/jak-powinien-wygladac-


#Psychologia