Dorżnięcie Teatru Telewizji

Dorżnięcie Teatru Telewizji – Nominacja Michała Kotańskiego, jako dyrektora Teatru Telewizji oznacza w praktyce koniec tego teatru.

Zasadniczo oznacza to, że Teatr Telewizji dostanie się w lepkie łapy homolobby i Spółdzielni Teatralnej i jest to ostateczne dorżnięcie Teatru Telewizji.

 

 

 

Dorżnięcie Teatru Telewizji

 

 

 

 

Dorżnięcie Teatru Telewizji

Jak donosi Jacek Cieślak w “Rzeczpospolitej”: Michał Kotański, dyrektor Teatru im. Żeromskiego w Kielcach od 2015 r., który prowadzi gigantyczną rozbudowę tej sceny, będzie szefem Teatru Telewizji, dowiadujemy się z dobrze poinformowanych źródeł.”

 

Praktycznie rzecz biorąc jest to równoznaczne z tym, że ten ostatni bastion znośnego teatru w Polsce zostanie przejęty przez Mafię Teatralną i przysłowiowemu Kowalskiemu we wsi Głucha Dolna będzie się wciskać w gardło genderowo-postdramatyczny teatr performatywny o zabarwieniu mocno politycznym. A oglądalność Teatru TV spadnie s kilku procent do kilku promili.

 

Oczywiście to w ogóle nie będzie interesowało wszystkich tych Kotańskich, Rychcików, Liberów i innych Skrzywanków, bo przecież oni zostaną sowicie wynagrodzeni za swoje wiekopomne dzieła.

 

A Pan Kotański, osobiście, pokazał już przecież, co potrafi w Teatrze Telewizji, kompletnie kompromitując się, masakrując Hamleta kilka lat temu.

 

“I macie, co chcieliście” powiedział Pan Bóg do modlących się.

 

link do źródła:

https://e-teatr.pl/tvp-michal-kotanski-szefem-teatru-tv-45064

 

 

 

 

Teatr Telewizji

Teatr Telewizji – instytucja działająca w Telewizji Polskiej, która zajmuje się produkcją i emisją telewizyjnych przedstawień teatralnych.

 

Teatr Telewizji do lipca 2013 r. posiadał samodzielną redakcję działającą na wzór normalnego repertuarowego teatru, dawniej również dyrektora dysponującego samodzielnym budżetem, kierowników literackich, budował linię repertuarową, wybierał teksty warte inscenizowania, wynajmował aktorów, prowadził próby, projektował oraz budował scenografię i dawał na antenie premierę.

 

Spektakle Teatru Telewizji obecnie emitowane są na antenie TVP1 i TVP Kultura, a dawniej w TVP2 (jako Studio Teatralne Dwójki). Teatr posiada dwie sceny – normalną i Scenę Świata, na której spektakle pojawiają się kilka, kilkanaście razy do roku, część z nich jest realizowana na żywo ze studiów TVP w Warszawie.

 

Znak graficzny Teatru Telewizji stworzył Janusz Kaczkowski.

 

Teatr Telewizji zaistniał na wizji już wkrótce po rozpoczęciu nadawania przez Telewizję Polską, bo w nieco ponad rok. Pierwszy spektakl, Okno w lesie, w reżyserii Józefa Słotwińskiego, został wyemitowany 6 listopada 1953 r. ze studia telewizyjnego przy ul. Ratuszowej w Warszawie. W czasie swojej długoletniej działalności Teatr Telewizji wyprodukował ponad 4 tysiące spektakli.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Teatr_Telewizji


#teatr