Dni zwykłe, niezwykłe

Dni zwykłe, niezwykłe – co tak naprawdę jest ważne w naszym życiu? Czy te spektakularne dni, pełne blasku i chwały, czy te zwykłe, codzienne?

 

Dni zwykłe, niezwykłe

 

Dni zwykłe, niezwykłe

Często myśląc o życiu. O tej jego części, która zadomowiła się na dobre w luksusowych apartamentach czasu przeszłego. A także o tych drżących z niepewności dniach, które dzień po dnu pozostawiając przyszłość następnym, zajmują dość pospiesznie mieszkania naszej teraźniejszości, by pobyć tu ze mną kwadrans i jak reszta przenieść się tam gdzie miejsce przeszłego.

Dość dużo wiemy o minionym. Znamy różne barwy tego co za nami. Znamy ich kolor, ciepłotę i dość pewnie jesteśmy gotowi, prawie nie popełniając błędów przyporządkować im precyzyjne miejsce na osi złego i dobrego.

Jakże często w tym naszym segregowaniu zdarzeń życia, popełniamy jeden błąd, który w naszych głowach wypacza ocenę życia. Otóż przydajemy zbyt dużą wagę sprawom spektakularnym, które w życiu miały miejsce, jednocześnie wyrzucając z pamięci setki setek, tych pozornie dni nie ważnych, które nie mają w sobie tego błysku niezwykłości. A są równie istotne, jak pozostałe. Nie błyszczą w naszych głowach z równą intensywnością jak te oznaczone gwiazdka. A przecież te dni właśnie stanowią o przewodniej barwie naszego życia. One stanowią massa tabuletae całości. Te zwykłe dni podczas których wykonaliśmy jakiś niewielki gest w stosunku do kogoś. Posprzątaliśmy mieszkanie. Ustąpiliśmy komuś miejsca wsiadając do metra czy zrobiliśmy cokolwiek dla kogokolwiek.

Te dni, a nie te spektakularne , świadczą o tym , kim jesteśmy na prawdę.

Stąd moje wołanie ze środka nocy bądźmy bardziej uważni. Nauczmy się te, z pozoru nic nie znaczące dni zauważać i przede wszystkim nauczmy się je cenić, gdyż one w rzeczy samej stanowią istotę i głębię naszego człowieczeństwa i świadczą o kolorze jakim świeci cale nasze życie. Tak to jest.

Wojtek Maryański
Noc z 16 na 17 stycznia 2018
Warszawa.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=845410095631295&id=100004869375099

 

Dzień

Dzień – czas między wschodem a zachodem Słońca. Określenie to utożsamia się z dobą (np. jaki jest dzisiaj dzień? – pytanie to jest zadawane bez względu na to, czy czas jest dzienny, czy nocny)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dzie%C5%84


#człowieczeństwo