Dłonie proszące o miłość

Dłonie proszące o miłość  albo „Dłonie same” to następny piękny wiersz Patrycji Cichy-Szept, której wiersze z tomiku „Szeptem”  publikuję na moim blogu….

 

Dłonie same

Dłonie same wchodzą
Dłonie proszące o miłośćDo twoich kieszeni
W nich cieplej
Niż w moich
Serce nagrzało
A potem przysnęło
Na kilka zimnych nocy
Bez ciebie
Może byś mój miły
Włożył serce do kieszeni
I ogrzał go w moich dłoniach
Podczas gdy swoje wznosić będziesz
Do nieba prosząc o łaskę
Miłości …

 

Patrycja Cichy-Szept 

opowieścioterpeutka, poetka, autorka. Wspiera dzieci, młodzież i rodziców poprzez opowieścioterapię i bajkoterapię. Pomaga młodemu uwierzyć w siebie, a dorosłemu wrócić do młodzieńczych marzeń.

Pisze wiersze – delikatne i dojrzałe, wyrażając w ten sposób siebie i to co czuje. Twierdzi, że wiersze rodzą się z duszy
Ukończyła pedagogikę na Akadamii Teologicznej w Warszawie, uczyła się w szkole dramy i pantomimy. Pracując w hospicjum, domu dziecka, w domu starców, ośrodku dla niepełnosprawnych – leczyła małych i dużych opowieścią i zajęciami psychodramy. Prowadziła indywidualne i grupowe zajęcia z osobami z nadwagą. Założyła i prowadziła teatr „Fabella”, gdzie przedstawienia miały wymiar terapeutyczny.
Od kilku lat prowadzi stronę Drzewo-Zycia.com, gdzie wspiera opowieścią, pomaga rodzicom w wychowaniu młodzieży i zwraca uwagę na zdrowe odżywianie rodziny.
Jest autorką książki „Opowieści Drzewa Życia. Bajanie Driady” i audiobooka „Drzewo Życia. Opowieści serca”.
https://kempinsky.pl/poezja-patrycji-cichy-szept/

 

“Dłonie same” pochodzi z tomiku wierszy Patrycji pt. “Szeptem”.

Tu możecie kupić cały tomik wierszy Patrycji:
https://kempinsky.pl/drzewo-zycia.com/produkt/szeptem-tomik-wierszy/

 

Dłonie

 Dłoń, powierzchnia dłoniowa (łac. palma manus) – u naczelnych okolica ciała obejmująca powierzchnię przednią (w pozycji anatomicznej)ręki, pozbawiona owłosienia, której skóra pokryta jest liniami papilarnymi. Według profesora Bochenka do dłoni nie zalicza się okolicy dłoniowej palców (zatem dotyczy jedynie śródręcza i nadgarstka). W języku potocznym określenie dłoń oznacza całą rękę.
https://pl.wikipedia.org/wiki/D%C5%82o%C5%84

#miłość