Czy już ze sobą śpią

Czy już ze sobą śpią –  to następny odcinek znakomitej książki Anny Rychter, Trener Duszy o życiu codziennym we współczesnej Polsce.

 

Czy już ze sobą śpią

 

Czy już ze sobą śpią

Zapaliła papierosa i dalej starała się znaleźć jakieś logiczne wytłumaczenie dla tego, co spotkało ją przed chwilą.

Deszcz przybierał na sile, ale wcale nie czuła zacinających kosmyków wody, które z parasola zaczęły spływać jej po plecach. Wreszcie zdezorientowana wstała z krzesła i usiadła na blacie stolika. Dopiero teraz poczuła, że jest zimny i nieprzyjazny. Chłód plastiku powoli zaczął ją otrzeźwiać.

„Ciekawe od kiedy się spotykają? Czy już ze sobą śpią? Kiedy spaliśmy razem? Może on coś mówił, dawał sygnały, a ja nic nie rozumiałam. To moja wina, nie mamy dziecka, ciągle się dorabiamy: praca, nadgodziny, żeby jak najwięcej uciułać, mieć lepszy telewizor, meble, nowy samochód, a teraz… dla kogo to wszystko? Może nas już nie ma? On ma Tamtą, to ona przejmie stery, może szybko da mu dziecko, a mnie wykopie z pamięci i życia Zamyślonego…

 Dlaczego on nigdy mi nie powiedział, że chce czegoś innego, że nie zgadza się z tym, co jest, że musimy coś zmienić, ale razem. A on zmienia wszystko sam. No, nie sam. Z Tamtą.

Jest nieuczciwy, wolał zacząć z inną, niż próbować ratować to, co stworzyliśmy razem. A może nic nie stworzyliśmy? Dlatego on chce od nowa, z Tamtą…

Złość, rozpacz, upokorzenie, – tysiące myśli i uczuć szarpały Jesienną.

Paliła papierosa za papierosem i wciąż siedziała na rozchwianym stoliku. Nie wiedziała ile czasu tu spędziła, ale zapadła już głęboka noc, a zimny wiatr przywiał jej pod nogi kilka pierwszych, opadłych tej jesieni liści…..

C.D.N.

Anna Rychter

strona, gdzie można kupić całą książkę:
https://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=trener_duszy,druk


#trenerduszy #zyciecoedziennewpolsce