Czekam na zachłyst

Czekam na zachłyst – to następny piękny wiersz Patrycji Cichy-Szept, której wiersze z tomiku „Szeptem” od dłuższego czasu publikuję na moim blogu.


Czekam na zachłystCzekam na zachłyst

Czekam na zachłyst
Oczu
Uścisk dłoni
Słowa przeplatane milczeniem
Zawstydzonym
Młodą wiosną
W sercu
Bardzo czekam
Na narodziny
Pieśni
Nad pieśniami…

 

Patrycja Cichy-Szept 

opowieścioterpeutka, poetka, autorka. Wspiera dzieci, młodzież i rodziców poprzez opowieścioterapię i bajkoterapię. Pomaga młodemu uwierzyć w siebie, a dorosłemu wrócić do młodzieńczych marzeń.

Pisze wiersze – delikatne i dojrzałe, wyrażając w ten sposób siebie i to co czuje. Twierdzi, że wiersze rodzą się z duszy
Ukończyła pedagogikę na Akadamii Teologicznej w Warszawie, uczyła się w szkole dramy i pantomimy. Pracując w hospicjum, domu dziecka, w domu starców, ośrodku dla niepełnosprawnych – leczyła małych i dużych opowieścią i zajęciami psychodramy. Prowadziła indywidualne i grupowe zajęcia z osobami z nadwagą. Założyła i prowadziła teatr „Fabella”, gdzie przedstawienia miały wymiar terapeutyczny.
Od kilku lat prowadzi stronę Drzewo-Zycia.com, gdzie wspiera opowieścią, pomaga rodzicom w wychowaniu młodzieży i zwraca uwagę na zdrowe odżywianie rodziny.
Jest autorką książki „Opowieści Drzewa Życia. Bajanie Driady” i audiobooka „Drzewo Życia. Opowieści serca”.
https://kempinsky.pl/poezja-patrycji-cichy-szept/

 

Czekam na zachłyst pochodzi z tomiku wierszy Patrycji pt. Szeptem.

Tu możecie kupić cały tomik wierszy Patrycji:
https://kempinsky.pl/drzewo-zycia.com/produkt/szeptem-tomik-wierszy/

 

Synonimy do słowa czekać:

antyszambrować, bić się z myślami, być przygotowanym, być w pogotowiu, czaić się, czatować, czekać jak kania deszczu, czekać jak kania dżdżu, czuwać, czyhać, dybać, działać na zwłokę, grać na zwłokę, liczyć, liczyć na coś,łaknąć jak kania deszczu, łaknąć jak kania dżdżu, namyślać się, nasłuchiwać, nastawać, nastawiać się, nastawiać się na coś, nie kwapić się, nie spieszyć się, obawiać się, obawiać się czegoś, obawiać się kogoś, obcyndalać się,ociągać się, oczekiwać, odkładać, odraczać, odraczać decyzję, odwlekać, odwlekać decyzję, opóźniać, opóźniać się,opóźniać się z czymś, pilnować, pragnąć, pragnąć jak kania deszczu, pragnąć jak kania dżdżu, przeciągać,przeciągać coś, przenosić, przenosić na później, przewidywać, przewidywać coś, spodziewać, spodziewać się,szykować się, tęsknić, tęsknić za czymś, tęsknić za kimś, trzymać straż, tuszyć, umywać ręce, wahać się,warować, wiązać nadzieje, wiązać nadzieje z czymś, wiązać nadzieje z kimś, wstrzymywać decyzję, wstrzymywać się, wycierać gdzieś fotele, wycierać gdzieś krzesła, wyczekiwać, wyglądać, wyglądać czegoś, wyglądać jak kania deszczu, wyglądać jak kania dżdżu, wyglądać kogoś, wypatrywać, zaczekać, zastanawiać się, zwlekać,
https://kempinsky.pl/synonim.net/synonim/czeka%C4%87


#miłość