Czas na taczkę

Czas na taczkę – to najnowsza bezkompromisowa krytyka Jarosława Górala i Radio Garderoba, patologicznych zjawisk, jakie mają miejsce w teatrze polskim, w którym takich metod, aby za wszelką cenę zachować stołek, jakich używa Fabrycjusz Wypłosz, chwyta się całkiem sporo dyrektorów teatrów.

 

Czas na taczkęTakim Fabrycjuszom, Poncyljuszom i im podobnym nie straszne jest żadne kłamstwo, intryga, konfabulacja, lub niekoszerny alians. Zrobią oni absolutnie wszystko, aby ich cztery litery pozostawały przylutowane do dyrektorskiego fotela.

 

Nie bierze się to jedynie z powodu chorych ambicji, a tauko. A tak mają swój teatrzyk, w którym mogą błyszczeć swoim kunsztem reżyserskim i poddawać się uwielbieniu poddanych.

 

Smutek tylko ogromny ogarnia, że efektem tych wypocin obdarzają Bogu winnego szeregowego widza, który zamiast cierpieć bez powodu ucieka z teatru (czasem niestety na zawsze).

 

Bolesne to, że takich Mistrzów Teatralnych jest więcej niż jedynie Fabrycjusz Wypłosz, a wszyscy oni zasługują na to samo – czas na taczkę!

 

Amen

 

 

 

Radio Garderoba przedstawia:
Czas na taczkę

 

 

 

 

 

Radio Garderoba

Radio Garderoba jest projektem medialnym, który powstał z inicjatywy aktora Jarka Górala.
https://kempinsky.pl/radio-garderoba-przedstawia/

 

 

 

 

Jarosław Góral:

 

Radio Garderoba Jarosław Góral Porażka dyrektora

 

https://filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=1118436

https://www.filmweb.pl/person/Jaros%C5%82aw+G%C3%B3ral-84200

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jaros%C5%82aw_G%C3%B3ral

https://www.facebook.com/jarek.goral.50?fref=ts

 

 

 

 

Taczka

Taczka, taczki – mały wózek z jednym kołem, częściowo unoszony ręcznie, używany do transportu przedmiotów lub materiałów sypkich na niewielkich odległościach. Taczki wyposażone są w dwa uchwyty, przy pomocy których są unoszone i pchane, rzadziej ciągnięte, przez człowieka. Wykonywane są z drewna, metalu, plastiku lub kombinacji tych materiałów. Znajdują szerokie zastosowanie w ogrodnictwie i na placach budów.

 

Wyraz taczka jest regionalnym plurale tantum, tj. wyrazem w niektórych regionach stosowanym wyłącznie w liczbie mnogiej, jako taczki.

 

Taczka znana była w Chinach od ok. 230 roku (według tradycji wynalazł ją wówczas Zhuge Liang). W Europie używana od XII w. Została zapewne przyswojona poprzez Bliski Wschód w następstwie wypraw krzyżowych.


#teatr