Czarny PR na zamówienie

Czarny PR na zamówienie – nawet jeśli dyrektor Mikos sprowadziłby Pana Jezusa, który przeszedłby się po wodzie to także ogłoszono by to spektakularną porażką.


Czarny PR na zamówienie


Czarny PR na zamówienie

Z rosnącym rozbawieniem czytam coraz to nowe doniesienia o spektakularnych porażkach w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie. Sam widziałem wszystkie nowe spektakle dyrekcji Marka Mikosa i nie zauważyłem tam ani jednej spektakularnej porażki. Widziałem spektakle lepsze i trochę słabsze, a nawet takie, które otrzymywały owacje na stojąco. i mam wrażenie, że mamy w istocie do czynienia z kontestacją wszystkiego, co wyjdzie spod ręki nowego dyrektora, czyli jest to klasyczny czarny PR na zamówienie.

Nie mam tu oczywiście na myśli nikogo konkretnego, kto posunąłby się do tak nikczemnego czynu, ale wykreowana przez środowiska kontestujące nową dyrekcję atmosfera, sama nijako sprzyja i “zamawia” ten czarny PR wśród mniej lub bardziej sprzedajnych pseudorecenzentów rodem ze spółdzielni teatralnej, którzy zamiast opisywać teatralną rzeczywistość bardziej są zainteresowani jej kreacją i bezpośrednim wpływem na jej kształt.

Ja rozumiem, że nie wszystkim zmiana dyrekcji jest w smak, albowiem woleliby utrzymać status quo i swoje benefity płynące z bycia pupilkiem władzy, ale niestety świat się zmienia, a jak wiadomo cmentarze są pełne ludzi niezastąpionych, więc może lepiej byłoby obiektywnie opisać to, co w Starym Teatrze się dzieje, a nie podsycać negację wszystkiego, co tam powstaje, bo sytuacja w Starym stała się już tak zabawnie absurdalna, że jestem pewien, iż nawet jeśli dyrektor Mikos sprowadziłby samego Pana Jezusa, który przeszedłby się po wodzie to także ogłoszono by to spektakularną porażką.

Amen

 

Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej – teatr w Krakowie, narodowa instytucja kultury, drugi najstarszy teatr w Polsce. Obok Teatru Narodowego w Warszawie jest jedną z dwóch narodowych scen dramatycznych, podlegających bezpośrednio Ministrowi Kultury. Jako jedyny polski teatr należy do Europejskiej Sieci Teatrów Mitos21, która skupia najważniejsze sceny teatralne w Europie; od 2017 dyrektorem teatru jest Marek Mikos. W budynku teatru funkcjonuje Muzeum Interaktywne / Centrum Edukacji Teatralnej MICET, otwarte w 2016 roku.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Stary_Teatr_im._Heleny_Modrzejewskiej_w_Krakowie


#staryteatr