Cyniczne ręce byłego dyrektora

Cyniczne ręce byłego dyrektora – jest o tym jak stronnicze są media, kto tak naprawdę stoi za protestem w Teatrze Polskim we Wrocławiu i jak zastraszani są ludzie kultury.

Cyniczne ręce byłego dyrektoraCyniczne ręce byłego dyrektora – czy to Was nie dziwi, że komercyjna telewizja zajęła się konfliktem w teatrze? Bo mnie bardzo. To znaczy właściwie to wcale, bo wiem dlaczego – jeżeli komercyjna telewizja zaczyna się interesować kulturą to powodem może tylko być polityka, albo pieniądze.

Wydawać by się mogło, że we Wrocławiu dokonuje się gwałtu na demokrację, wysoką kulturę i sztukę i że wszyscy ludzie kultury wrzeszczą jednym głosem, jak zarzynane niewiniątka.

Otóż nie.

Do mnie pisze mnóstwo ludzi, którzy mają zupełnie inny pogląd od tego “jedynego słusznego” głoszonego przez Fałszywego Chrystusika i jego wyznawców, ale oni boją się nawet kliknąć “lajka” pod artykułami podobnymi do tego, bo jak pisze jeden z moich rozmówców:

“Powodem odwołania wcale nie jest jego zaangażowanie polityczne (chociaż powinien być to powód), tylko to, że ten pan skompromitował się w kwestiach finansowych i nie powinien zarządzać nawet kółkiem teatralnym w domu kultury w Piździszynie Dolnym. Sprowadzanie tego do ataku na sztukę, czy niezależność artystyczną jest dla mnie chamówą. Przy okazji cała sprawa pokazuje jak bardzo ludzie teatru, czy sztuki w ogóle są oddaleni od rzeczywistości – potem się dziwić, że nikt do teatru nie chodzi.”

 

albo:


“…Pełnomocnikiem Marszałka ds gospodarki jest Petru. Tymczasem Petru w niedzielę, kiedy nikt nie robi konferencji prasowych, zwołuje briefing pod teatrem. I żąda od Marszałka nowego konkursu”….

i co najważniejsze:


…”Oczywiście, gdybym opublikował to na swoim profilu, nie znalazłbym nigdzie pracy.”

Na szczęście ja mogę sobie pozwolić na to, żeby opublikować to tutaj, co niniejszym czynię, a wszystkim wyznawcom Fałszywego Chrystusika życzę przejrzenia na oczy i zrozumienia, że są jedynie narzędziem w cynicznych rękach byłego dyrektora, którego nie interesuje ani demokracja, ani teatr, a jedynie bycie ciągle u żłoba.

Amen

cynizm

cynizm

postawa życiowa charakteryzująca się nieuznawaniem obowiązujących zasad etycznych i lekceważącym odnoszeniu się do ogólnie szanowanych pojęć, praw, osób; cyniczność, złośliwość, zgryźliwość;
https://sjp.pl/cynizm


#teatr