Cukinie faszerowane

Uwielbiam cukinie i są one częstym gościem w mojej kuchni i na moim stole. Dziś sprzedaje wam mój ultraprosty sposób na pyszne faszerowane cukinie w mgnieniu oka.

 

cukinie faszerowaneCukinie faszerowane – Przepadam za faszerowanymi warzywami. Problem jednak w tym, że przygotowanie ich jest często długie i pracochłonne.

 

Na szczęście rzecz ma się inaczej jeśli chodzi o cukinie. Przygotowanie ich w różnych wariantach jest nie tylko proste, ale także stosunkowo szybkie.

 

Podam wam dzisiaj mój podstawowy przepis na faszerowane cukinie, który za pomocą kilku ruchów możecie zmieniać zależenie od tego, na co aktualnie macie ochotę.

 

 

 

 

FASZEROWANE CUKINIE (4 osoby)

 

4 średniej wielkości jędrne cukinie

1 kg mielonego mięsa wołowego

2 duże cebule

sól, pieprz do smaku

300 g sera żółtego typu morski do posypania.

 

 

1. Pokrójcie cebulę na drobną kostkę i zeszklijcie na oliwie na patelni.

2. W międzyczasie przekrójcie kabaczki na pół i wydrążcie środek.

3. Dorzućcie na patelnię z cebulą mielone mięso i smażcie rozdrabniając, aż się usmaży (będzie szare). Doprawcie dwoma ząbkami przeciśniętego czosnku, solą i pieprzem.

4. Napełnijcie wydrążone cukinie farszem i wstawcie na środek piekarnika na 180 stopni na 20-30 minut, aż mięso się zarumieni, a cukinie zmiękną.

5. Posypcie je startym pikantnym serem typu morski i wstawcie jeszcze na 10 minut do piekarnika, aż ser się roztopi.

 

Gotowe.

 

 

Jeśli dodacie do mięsa na patelni puszkę pomidorów w kawałkach będziecie mieli kabaczki bolognese, a jeśli nie jesteście na diecie, możecie przed posypaniem ich serem, polać je beszamelem przed wstawieniem po raz pierwszy do piekarnika.

 

SMACZNEGO!!!

 

 

 

 

Kabaczek – Cukinia:

Kabaczek (Cucurbita pepo convar. giromontiina Greb., cukinia) – odmiana dyni zwyczajnej. Odmianę wyselekcjonowano we Włoszech i stąd pierwotna nazwa “cukinia” od włoskiego zucchina (tj. mała dynia). Na południowym wschodzie Polski popularność zdobyła nazwa kabaczek. W Polsce roślina jest uprawiana i znana pod obiema nazwami. Ponieważ uprawiane formy mogą różnić się znacznie, więc zależnie od nazwy pod jaką je otrzymano do uprawy, traktowane są nawet jako odrębne gatunki.

 

______________________________________________________________________________
#kulinaria