Co to jest wierność lojalność

Co to jest wierność lojalność? – to następny odcinek znakomitej książki Anny Rychter, Trener Duszy o życiu codziennym we współczesnej Polsce.

 

Co to jest wierność lojalność

Co to jest wierność lojalność

Zamyślony, z którym od kilku małżeńskich lat byli razem, sprawiał wrażenie twardego realisty, nieczułego na wdzięki kobiet. Zawsze mówił (kiedy jeszcze w ogóle to mówił), że kocha tylko ją, Jesienną i nie jest idiotą, żeby to zmieniać, szukać, zakochiwać się w Innej, bo za jakiś czas i ta Inna będzie Taka Sama.

A jednak… Do czasu, gdy trafił na Tamtą.

Wtedy, w tym barze Jesienna  zobaczyła w jego oczach to „coś”, czego chyba jeszcze u niego nie widziała.

Kiedy spotkali się przed laty to nie była to jakaś szalona miłość od pierwszego wejrzenia. Nie, nie. Najpierw byli parą, która obopólnie dojrzewała, uczyła się siebie, poznawała, aż dopiero po pewnym czasie okazało się, że są zakochani. Uczucie narastało etapami, kształtowało ich obydwoje, było rozłożone w czasie. A teraz…Tamta, zadziałała na Zamyślonego jak katalizator w reakcji chemicznej, zmieniła go w kogoś innego. Jesienna, która już wcześniej podejrzewała męża o romans, tamtego wieczora zobaczyła wreszcie na własne oczy jak wygląda zadurzony facet z maślanym wzrokiem, trochę wstawiony, rozanielony, odważny, przebojowy, w rozpiętej marynarce, z teczką porzuconą pod barowym stołkiem. Trochę jak rozbuchany kozioł, który napasł się na łące szalejem i jest gotów obskoczyć każdą samicę swojego gatunku.

A Tamta?

Chyba nic sobie z tego nie robiła, bo to nie była jej pierwsza taka zdobycz. Zdaje się, że lubiła dla rozrywki odłowić jakiegoś żonatego gościa, rozbujać go, pojeść i popić w knajpach na jego koszt i wreszcie pójść z nim do łóżka. Takie kobiety są jakby żywcem wyciągnięte z XIX burdelu, tylko, że teraz oferują  facetom siebie w otoczce współczesnego marketingu. Są jak wytrawny psycholog: wyławiają z tłumu znudzonego żoną pracoholika i zmuszają go do akcji.

Zamyślony szybko uległ tanim komplementom prawionym mu przez Tamtą przy kolejnej butelce piwa, w półmroku intymnego kącika w barze piwnym, po brzegi wypełnionym papierosowym dymem.

Nareszcie wyrwał się z małżeńskiego kołowrotu! Tamta nie wymagała od niego punktualności, robienia zakupów, poważnych rozmów o życiu, płacenia rachunków, nie snuła wspólnych planów. Była tylko tu i teraz, bez zobowiązań, pośpiechu i nagabywania, no i nie gderała, że on może za dużo pije, a jutro przecież musi iść do pracy, bo wiadomo: obowiązki…

W domu czekała wierna żona, zimny obiad, wyprasowana koszula i wymówki – słowem nic, do czego warto się spieszyć.

Zamyślony błyskawicznie  przestał być realistą. Jesienna widziała otumanionego romantyka, poruszającego się jakby na zwolnionych obrotach, w innym wymiarze.

Nagle ogarnął ją smutek: „ Co to jest wierność lojalność, uczciwość małżeńska?

Dlaczego, mimo obopólnie składanej przysięgi to wszystko często dotyczy tylko jednej strony?”…..

C.D.N.

Anna Rychter

strona, gdzie można kupić całą książkę:
https://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=trener_duszy,druk


#trenerduszy #zyciecoedziennewpolsce